Про це 24 Каналу розповів доктор історичних наук Ярослав Грицак, зазначивши, що одна з цілей Путіна позбавити Україну її культури, зокрема, високої культури – не тільки народної, але й українського мистецтва – кіно, театру, опери тощо.

Читайте також "Ми всі готуємося", – Путін про можливу війну Росії із США

Філософія дзюдо

Однак найбільша мета очільника Кремля – стерти України з карти світу. І це є національним геноцидом.

Путін про це заявляв й не раз, що це його мета,
– наголосив доктор історичних наук.

Він хоче перетворити Україну в нову версію Білорусі. Вона може називатися Україною чи Малоросією, але керувати нею буде цілком лояльний до Росії такий собі український Лукашенко. І на цій території будуть розмовляти російською мовою, а Захід будуть вважати ворогом.

Путіну потрібна вся територія України. І ключова територія – це не Донбас, а Крим та Київ. Правдоподібно, що він не хоче включати до цієї території Західну Україну, тому що вважає її "токсичною",
– пояснив Грицак.

Хтось з тих, хто добре знає очільника Кремля, зазначив, що у нього є одна філософія – дзюдо, яким Путін займається професійно. А в дзюдо є правило: повалити суперника всіма можливими методами, не рахуючись з часом.

"І тому ця гра надовго. Ми не можемо вибирати мир чи війну, тому що це вибір Путіна, а не наш. І кожна спроба говорити про перемир'я з Путіним означає, що після нього почнеться нова війна", – наголосив доктор історичних наук.

Яка мета Путіна щодо України: дивіться відео

Бачить себе Петром I

Варто розуміти, що це війна про історію та за історію, адже аргументи Путіна – історичні.

Путін бачить себе Петром I, Катериною II та Сталіним. Це правителі, які змінили долю Росії, і зокрема створили російську імперію, перетворивши її на світового гравця,
– підкреслив він.

Путін бачить себе реінкарнацією Петра I, на думку доктора історичних наук, будує російську імперію, яка має стати світовим гравцем. І це ще більш небезпечно, оскільки він грає в довгу.

"А тому єдиний спосіб це припинити – усунути Путіна від влади. І хоча росіяни його підтримують, але значною мірою, це особиста війна Путіна. Тому його усунення від влади може пришвидшити кінець цієї війни. А також це може змінити долю Росії, адже відкриє для неї шанси на зміни", – відзначив Ярослав Грицак.

До теми Забули 2008: керівна партія Грузії не підтримала резолюцію ПАРЄ щодо визнання Путіна диктатором

Як в Росії проводять історичні паралелі

  • Російський президент неодноразово згадував імперських правителів Росії, натякаючи на свій зв'язок з ними.
  • Так, в грудні 2022 року він вихвалявся "досягненнями" повномасштабного вторгнення та цинічно заявляв, що, мовляв, "Азовське море стало внутрішнім морем Росії". Та додав, що ще Петро I "боровся за те, щоб вийти до Азовського моря".
  • Також видання Financial Times, розповіло, як Путін ухвалював рішення щодо початку повномасштабного вторгнення в Україну.
  • За інформацією ЗМІ, на початку вторгнення в Кремль на нараду до Путіна приїхали російські олігархи. Один з них намагався з'ясувати у міністра закордонних справ Росії Сєргєя Лаврова, чому Путін ухвали рішення розпочати війну з Україною. На що міністр відповів, що, мовляв, у Путіна було "три радники – Іван Грозний, Петро І і Катерина Велика". Цю інформацію виданню розповів сам олігарх.