Чому ж Захід затягує надання винищувачів, в інтерв'ю 24 Каналу пояснила постійна представниця США при НАТО Джуліан Сміт.
Читайте також F-16 завжди був №1 у списку, – Ігнат пояснив, чи готова інфраструктура України до таких літаків
Чому західні партнери не надають літаки
Що саме потрібно нашій державі, завжди обговорюють на Рамштайні, зазначила Сміт. Та додала, що не лише члени НАТО, а й країни з різних куточків світу, загалом понад 50 держав, регулярно зустрічаються з Резніковим та вищим українським військовим командуванням.
Представниця США зауважила, що на початку група була набагато більше зосереджена на "стінгерах" і "джавелінах". Зовсім недавно – вже на бронетехніці, бронемашинах, танках і засобах ППО, зокрема, але також і на артилерії.
Сміт запевнила, що союзники невтомно працюють над тим, аби надати Україні те, що вона потребує. Генерал Каволі нещодавно заявив, що багато з цих запитів було задоволено.
Ми продовжимо розмову з українцями й надалі. Ми знаємо про зацікавленість у реактивних літаках, але це щось середньо- і довгострокове. Ми не зможемо надати реактивні літаки негайно чи в короткостроковій перспективі через питання підготовки кадрів, управління цих типів сил і засобів, а також їхнього технічного обслуговування,
– зазначила високопосадовиця.
Також вона додала, що є обмежений набір ресурсів, на якому партнери хочуть зосередитися. За словами Сміт, це дуже тісно пов'язано з майбутнім контрнаступом.
Тому ми маємо нагальну потребу передати саме цінні засоби протиповітряної оборони, артилерію і бронетехніку в руки українських військових, що є першочерговим завданням,
– підсумувала представниця США.
Радимо прочитати Американський F-16 чи радянський МіГ-29: чому Україні треба західні літаки
Кілька десятків пілотів вже готові до навчання на F-16
Раніше речник Повітряних сил ЗСУ розповів, що вже є декілька десятків українських пілотів, які готові вчитися керувати F-16. Вони мають певний рівень англійської мови, бойовий досвід та готові хоч завтра воювати.
"Тут потрібне політичне рішення, щоб ми почали процес підготовки і наземного персоналу, це офіцери бойового управління, інженери військові", – наголосив Юрій Ігнат.