Таку думку 24 каналу висловив правник-міжнародник Геннадій Друзенко.

Читайте також: США можуть відкласти нові санкції проти Росії: відома причина

Як говорить правник, якщо США скасує антиросійські санкції, то тоді це зробить і ЄС – критичний торгівельний партнер для Росії.

"Якби Москва хотіла б просто скасування санкцій, то для Росії не було б сенсу утримувати Донбас уже п’ятий рік. Це швидко розмінювалося ще в 2014 році. Очевидно, Росія хоче впихнути Донбас Україні. Особливо це зручно під час виборчих кампаній в Україні чи одразу після них. Коли проросійські сили явно зможуть набрати більше голосів у наступному парламенті. А потім Кремль заявить: якщо Донбас повернуто Україні, то треба знімати санкції", – підкреслив Геннадій Друзенко.

Експерт вважає, що позиція США щодо війни в Україні буде незмінною.

Був чудовий приклад ухвалення Держдепом США декларації по Криму, де проведені чіткі аналогії з країнами Балтії, які були окуповані СРСР в 1940 році. Але США торгували і далі з СРСР, проводили зустрічі на вищому рівні. Хоча окупації не визнавали. Так і зараз. Тому попри значущість і важливість підтримки України міжнародною спільнотою треба робити ставку на власні сили, армію зокрема. Чим потужніше ми будемо, тим більше шансів, що війна припиниться. Та як ціна для Росії стане неприйнятною,
– наголосив Друзенко.

Нагадаємо, міністерство торгівлі Сполучених Штатів Америки оголосило про введення санкцій щодо 12 російських компаній. На думку міністерства, дії компаній суперечать національним інтересам США. Раніше США запровадили персональні санкції проти 33 фізичних та юридичних осіб із Росії. Усі вони пов'язані із розвідкою та оборонним комплексом.

Нещодавно президент США Дональд Трамп підписав указ, який впорядковує режим застосування вже існуючих санкцій щодо Кремля. У супровідному листі сказано, що документ спрямований на суворе дотримання антиросійських санкцій. У серпні Сполучені Штати розширили санкції проти Росії через її вороже кібервтручання, а 27 серпня набрав чинності ще один пакет санкцій США проти Росії.

Що таке "іноземне втручання" у вибори в США? Підставою для так званого "російського розслідування" стала кібератака на Національний комітет Демократичної партії США, внаслідок якої у відкритий доступ потрапили тисячі листів працівників штабу Гілларі Клінтон – кандидатки на пост президента США від Демократичної партії на виборах 2016.

Розвідка США з'ясувала, що злом здійснили два угруповання російських хакерів – Cozy Bear і Fancy Bear. Приводом для розширення "російського розслідування" стало досьє на чинного президента США, зібране колишнім офіцером британської розвідки Крістофером Стілом впродовж 2015-2016 років, та викриття численних контактів членів передвиборчого штабу Дональда Трампа із російськими чиновниками.