Про це розповів архієпископ Львівський і Галицький, тимчасовий член Священного Синоду УПЦ МП Філарет, пише "Главком".
Читайте також: Томос для України: екзарх Даниїл розповів, коли можуть ухвалити офіційне рішення
Архієпископ зазначає, що більшість священнослужителів перейдуть до нової автокефальної церкви, якщо вона буде канонічно визнаною помісними церквами. Однак, за словами Філарета, через релігійні традиції у регіонах утворення такої церкви громади сприйматимуть по-різному, і відповідно –прийматимуть різні рішення.
В Україні, напевно, 80% громад зберігають церковнослов’янську мову (на богослужіннях). Загрози від української мови немає і не може бути, це наша рідна мова, загрозу вбачають від відступлення від традиції, не від мови,
– розповів архієпископ Філарет.
Архієрей УПЦ МП зазначає, що для вірян дуже важливим є збереження традиції, спадковості святих отців і подвижників благочестя, "які заповідали зберегти богослужбову мову і календар непорушними".
"Є приклади церков, в яких служать давньогрецькою, давньоєврейською, латиною і так само вони в цьому зберігають свою релігійну традицію", – сказав він.
Філарет наголосив, що натомість у спілкуванні та проповідуванні церква використовує українську мову.
Нагадаємо, 9 жовтня у Стамбулі (Константинополі) розпочалося засідання Синоду Вселенського патріархату. Тривати він має упродовж трьох днів і під час нього може бути надано дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви в Україні.
24 канал писав, що раніше з'явилась заява митрополита Австрійського та екзарха Угорщини Арсенія (Кардамакіс) щодо перенесення ухвалення рішення про надання Томосу для України. Він зазначив, що відповідне рішення Вселенський патріархат Константинополя ухвалить лише тоді, коли настане "відповідний час".
Водночас, речник УПЦ КП Євстратій Зоря назвав повідомлення про відкладення автокефалії фейком, адже митрополит Австрійський ніяк не міг до розгляду питання заявити про рішення, що справу про надання Томосу для України відклали.
Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники слухатимуть звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні ймовірно й нададуть дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року. Православна автокефальна церква та УПЦ Київського патріархату мають самоліквідуватися і долучитися до новоствореного релігійного об'єднання.
Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.