Документ, у якому Півненко нібито вимагав застосувати норми про демобілізацію лише щодо звільнених з полону після 18 травня 2024 року, опублікував нардеп Олексій Гончаренко. У Міністерстві внутрішніх справ уточнили, що ця норма стосується всіх звільнених з полону, незалежно від дати обміну.

Дивіться також Оборонці Зміїного та захисники з "Азовсталі": кого повернула Україна з російського полону

Всі колишні полонені можуть демобілізуватись

В опублікованому документі йшлося, що закон про мобілізацію, який набрав чинності 18 травня 2024 року, передбачає додаткові права для деяких військових. Зокрема, ті військовополонені, яких звільнили з полону, тепер мають право на відпустку тривалістю 90 днів зі збереженням грошового забезпечення, а також право на звільнення зі служби.

Скандальний документ про демобілізацію нацгвардійців / Фото Олексій Гончаренко

Проте командувач Нацгвардії, імовірно, вимагав, щоб ці додаткові права надавали тільки тим колишнім полоненим, яких обміняли після 18 травня.

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомив офіційну позицію МВС стосовно непорозуміння з можливістю звільнення з військової служби осіб, які пройшли полон:

Відповідна норма застосовується до всіх військовослужбовців, які мають статус звільнених з полону. Незалежно від дати обміну,
– уточнив Клименко.

Таким чином, скандал, що виник на ґрунті несправедливості, вичерпано.

Кожен полонений зазнав знущань з боку росіян

  • Україна 31 травня провела обмін полоненими з Росією. Так, з ворожого полону повернулися 75 українців, серед яких є і військові, і цивільні.
  • Серед полонених, яких вдалося повернути з російського полону був і нацгвардієць Роман Горілик. За два роки у неволі чоловік схуд настільки, що на його тілі видно кістки. Росіяни використовують страждання полонених та їх родин як зброю.
  • Артема Лутченка з Чернігівщини, який потрапив у полон на Чорнобильській АЕС у перші дні повномасштабного вторгнення, також повернули 31 травня. Захисник у російському полоні схуд на 24 кілограми. А зараз, перебуваючи на волі, мріє про вінчання із дружиною та дітей.
  • Відомо, що 2200 українських захисників визнали потерпілими у провадженнях щодо перебування в російському полоні. Понад 500 з них свідчили про застосування фізичного насильства під час допитів, зокрема, катування електрострумом.