За словами президента, це єдиний спосіб запобігти новим радіаційним катастрофам, які спровоковані присутністю російських окупантів на ЗАЕС.

Дивіться також Окупанти готують провокацію на ЗАЕС: що задумала Росія

"Радіація не визнає кордонів та не розрізняє державних прапорів. Чорнобильська катастрофа продемонструвала світові, як швидко можуть постати смертельні загрози", – зазначив Володимир Зеленський.

Він нагадав, що десятки тисяч людей ціною свого здоров'я та життя зупинили розростання Чорнобильської катастрофи та ліквідовували її страшні наслідки в 1986 році й роки потому.

Нові смертельні загрози

У цьому контексті президент нагадав, що людство може зазнати нових радіаційних катастроф, а тому світ має тиснути на країну-терориста, аби російські війська покинули Запорізьку атомну елекростанцію.

"Уже 785 днів найбільша у Європі Запорізька атомна станція в заручниках у російських терористів. І це обов'язок усього світу – тиснути на Росію так, щоб ЗАЕС була звільнена й повернута під повний контроль України та щоб усі атомні об'єкти в Україні були убезпечені від російських ударів", – наголосив український лідер.

Зеленський закликав світ запобігти новим катастрофам: відео

Катастрофа на ЧАЕС у фактах

  • 30 співробітників АЕС загинули внаслідок вибуху або гострої променевої хвороби за кілька місяців з моменту аварії.
  • 500 тисяч людей померли від наслідків радіації.
  • 8,5 мільйона жителів України, Білорусі, Росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення.
  • 90 784 особи було евакуйовано з 81-го населеного пункту України до кінця літа 1986 року.
  • Понад 600 тисяч людей стали ліквідаторами аварії – боролися з вогнем і розчищали завали.
  • 2293 міста і селища з населенням приблизно 2,6 мільйона людей забруднено радіоактивними нуклідами.
  • 200 тисяч квадратних кілометрів – на таку територію поширилася дія радіації. Із них 52 тисячі квадратних кілометрів – сільськогосподарські землі.