Про це 24 Каналу розповів Майкл Накі – російський опозиційний журналіст. За його словами, для Китаю і для Заходу важливо, щоб Росія дотримувалась своїх зобов'язань, зокрема не розв'язувала війн.

Читайте також Далі буде: як Росія поринає у 90-ті та захлинається від вбивств та пограбувань

Війни не вигідні

У сучасному світі ключовим фактором партнерства є передбачуваність. Тому що непередбачуваність – це дестабілізаційний фактор, вважає Майкл Накі. Він пояснив, що Китай готувався до вторгнення в Тайвань, не очікуючи серйозної відповіді від Заходу, бо він у певному сенсі був демілітаризованим.

Але НАТО почало переозброюватись після початку російської агресії.

Почалась нова гонитва озброєнь. І зараз НАТО буде набагато сильнішим Альянсом. Таким чином Росія підклала Китаю велику свиню,
– зазначив Майкл Накі.

Він додав, що насправді для Пекіна не так важливо, чи буде Росія сильною, чи слабкою. Важливо, щоб вона щонайменше не розпочинала війни, бо вони не вигідні в сучасному світі.

Майкл Накі про найкращий вигляд Росії для Китаю: дивитись відео

Цілісність чи розділеність Росії не відіграє ролі

Раніше війни могли приносити вигоду тим чи іншим її учасникам. Але зараз набагато виросла цінність людського життя, і, крім того, багато логістичних ланцюжків і зв'язків країн один з одними зросли теж. Коли все це підривається, спільна світова економічна модель знижується.

"Тому той, хто розв'язує війни є ненадійним партнером і стає токсичним гравцем, від якого всі віддаляються. Тому що його передбачуваність сильно падає", – пояснив журналіст.

Тому зараз як для Китаю, так і для інших країн у світі менше важить те, чи Росія залишиться федерацією, чи розділиться на кілька автономних країн. Головне, щоб Росія виконувала ті зобов'язання, які бере на себе в межах тих чи інших договорів.

Візит Макрона до Китаю: головне

  • 6 квітня лідер Франції Еммануель Макрон зустрівся з лідером КНР Сі Цзіньпінем. У ЗМІ транслювали думку, Макрон мав би переконати Китай допомогти "повернути Росію до розуму".
  • У виданні Reuters повідомили, що Сі схиляв Макрона до "протистояння зі США". Там додали, що очільник Китаю вважає президента Франції своїм найближчим союзником в Росії.
  • Водночас у NYT, підсумовуючи зустріч двох лідерів, зазначили, що хоч Макрон і намагався схилити Китай до зупинення війни в Україні, прогресу, ймовірно, не було.