Дональд Туск обіцяв владнати проблеми, які зараз виникли між Польщею та Україною. І йому справді може це вдатися за відповідної наполегливості. Про це 24 Каналу розповів політичний консультант, військовослужбовець Олександр Антонюк.
Дивіться також Момент X для дипломатії: чому цей тиждень може стати визначальним для України у 2024 році
Проблеми нарешті можуть врегулювати
Парламент Польщі не затвердив кандидата від партії "Право та справедливість" на посаду прем'єр-міністра країни. Ним зрештою став Дональд Туск.
Це дуже хороші перспективи (для України – 24 Канал). Ще напередодні Дональд Туск сказав, що візьме під свій контроль це те, що відбувається зараз на кордоні та відносини з Україною загалом. Думаю, найближчим часом ми отримаємо результати,
– наголосив Олександр Антонюк.
За організацією акції протесту на кордонах з Україною стоїть польська партія "Конфедерація". На кордонах стоїть кілька їхніх очільників, зокрема Рафал Меклер. Варто зауважити, що він та кілька інших представників мають власну транспортну компанію.
Щобільше, лідер "Конфедерації" Януш Корвін-Мікке є антиукраїнським політиком та здавна висловлював прихильність до Росії. Він був навіть в тимчасово окупованому Криму, зустрічаючись з колаборантом Аксьоновим.
"Для уряду Польщі зараз проблема на кордоні є не лише питанням взаємовідносин з Україною, але й питанням безпеки. Адже можемо стовідсотково говорити, що Росія та її спецслужби намагається створити всі умови, щоб в Україні були антипольські настрої й навпаки", – підкреслив політичний консультант.
Для цього Росія використовує соціальні наративи, які підтримують ті чи інші маргінальні сили.
Загроза для усього ЄС
Зрештою, у Європейській комісії наголосили, що якщо Польща не дотримуватиметься норм, передбачених у ЄС, на неї можуть накласти санкції.
Польща, Словаччина, Румунія, Угорщина є членами Євросоюзу. Якщо кожна з цих країн порушуватиме декларації та нормативні акти. це створить передумови для того, щоб інші країни не дотримувались загальних положень. А це призведе до глобально-політичної кризи в ЄС,
– пояснив Антонюк.
Крім того, навесні 2024 року у 27 країнах Євросоюзу стартують вибори до Європарламенту. Це може ще більше похитнути і без того нелегку ситуацію. Зокрема, мовиться і про підтримку України.
"Росія намагатиметься через емоційні акції, популістичні гасла зробити Європейський Союз неповноцінним суб'єктом. Це їхня стратегія. Дональд Туск розуміє це", – зауважив військовий.
Назагал у Польщі мають усвідомити, що штучні конфлікти, які зараз відбуваються спрямовані на те, щоб Україна не отримувала економічних зисків. А відповідно – виснажувалась ресурсно. Росіяни робитимуть усе для того, щоб на Євросоюз очікували складні часи.
Блокада на кордонах з Україною: останні новини
- Внаслідок складної ситуації, що виникла через страйки польських перевізників, Україна знайшла спосіб, як допомогти водіям на кордонах. Так, Укрзалізниця організувала контрейлерний поїзд між двома країнами. Саме за його допомогою тепер переправляють вантажівки.
- У понеділок, 11 грудня, за понад місяць блокади кордону вдалося розблокувати найбільший пункт пропуску на польському кордоні. Мовиться про Ягодин – Дорогуск. Як повідомив міністр Мінінфраструктури Олександр Кубраков, стабільний рух вантажівок тривав з 14 години.
- Однак, на жаль, довго деблокада не тривала. Усього за 4 години вантажівка знову заблокувала пункт пропуску. Відповідне фото опублікував Рафал Меклер. Ближче до опівночі на пункт приїхала польська поліція, аби розібратися в ситуації.