Політтехнолог Михайло Шейтельман прокоментував 24 Каналу таку ідею. За його словами, на таку пропозицію варто погоджуватись, тому що в пріоритеті – зберегти державу й людські життя.

До теми "Подарунок" Путіну: Трамп шокував заявою про Україну та Байдена

"Звісно, треба погоджуватись. Нам треба погоджуватись на все, на будь-які умови. Яка нам різниця сьогодні, що ми будемо повинні через п'ять років. Тепер питання стоїть про існування, величезну кількість людських життів", – наголосив Шейтельман.

Ба більше, пропозиція Трампа схожа на лендліз. Як відомо, закон про передавання зброї Україні за процедурою оренди чи довготривалого боргу набув чинності ще в травні 2022 року, але його ще не використали. Річ у тім, що досі вдавалось допомагати Києву за трьома іншими програмами, які на відміну від лендлізу безоплатні.

Після війни всі домовленості зануляться

"Після війни – сподіваюсь, після перемоги – усе одно весь відрахунок нашої економіки почнеться заново. Нам доведеться заново з усіма домовлятись", – констатував Шейтельман.

Так, у Європі, МВФ і США чудово розуміють, що після війни Україна не зможе віддати багато грошей. Навпаки, потребуватиме часу й ресурсу для відновлення.

Найімовірніше, це розуміє і Трамп. Але цей політик не може собі відмовити в медійному шумі.

Допомога США для України: останні новини

  • Палата представників так і не проголосувала за пакет допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню без питання кордону. Спікер Майк Джонсон оголосив канікули до 28 лютого.
  • Треба сказати, що Сенат підтримав законопроєкт, за яким Україна мала б отримати понад 60 мільярдів доларів. Однак без рішення Палати представників пакет не можна ухвалити.
  • Унаслідок затримування західної допомоги, зокрема від США, українським військовим критично бракує артилерійських снарядів. Найважча ситуація тепер біля Авдіївки.