Зокрема, для покриття дефіциту у бюджеті і фінансового балансу для продовження війни. Про це 24 Каналу наголосив політолог-міжнародник Руслан Осипенко. В інакшому випадку Україна шукатиме власні інструменти щодо фінансових ресурсів.

Дивіться також Тривожні сигнали зі США: як на зволікання Штатів реагує Євросоюз

Чи отримає Україна кошти

Попри намагання прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заблокувати питання України в ЄС, фінансова допомога після усіх обговорень має надійти, переконаний Руслан Осипенко. Вже зараз розглядаються механізми обходу перешкод у разі блокування.

"Якщо навіть не проголосують (за виділення коштів – 24 Канал), то я вже бачив обговорення щодо інших механізмів обходу блокування перешкод. Буде фонд, куди країни виділять кошти і вони надходимуть Україні. Європа, яка дала Україні зелене світло на шляху до ЄС не може сказати "А" і не сказати "Б". Тому допомога буде", – сказав політолог.

За його словами, за таке рішення мають проголосувати всі уповноважені члени ЄС. Зазначимо, президент Європейської Ради Шарль Мішель додав, що на саміті планують узгодити багаторічний бюджет підтримки України. Ці 50 мільярдів євро розраховані на період з 2024 по 2027 роки.

Раніше 14 та 15 грудня членам ЄС не вдалося дійти згоди щодо виділення коштів через позицію Угорщини. У ЗМІ зазначали, що країну можуть позбавити права голосу.

Питання України в ЄС: останні новини

  • 14 грудня Європейська рада розпочала переговори щодо вступу України та Молдови до ЄС. Під час цього голосування Віктор Орбан вийшов із зали.
  • У рішенні почати перемовини щодо вступу України до ЄС Європа показала єдність. Головне – вона готова протистояти Владіміру Путіну.
  • 18 грудня ЄС ухвалив 12-й пакет санкцій проти Росії. Він стосується, зокрема, імпорту деяких товарів із країни-агресорки.