У справі Дубневича 2 листопада суд влаштував дебати, в ході яких прокурор попросив взяти нардепа під варту з можливістю внесення застави в розмірі 93 мільйонів гривень. Аргумент – перебуваючи на волі, Дубневич зможе схилити свідків та інших підозрюваних до зміни показів або відмови від показів. Зауважимо, що суддя наразі перебуває в нарадчій кімнаті.
Читайте також: Що важливо встановити при розслідуванні справи Дубневича, – коментар експерта
Ми вважаємо, що сьогодні здійсниться розслідування щодо інших можливих обставин, в тому числі, перевіряючи діяльність групи підприємств, пов’язаних з ТОВ "Корпорація КРТ" в межах інших кримінальних правопорушень. Тому не виключено, що, можливо, буде оголошено підозру ще по інших епізодах злочинної діяльності,
– заявив прокурор САП.
Водночас адвокат народного депутата Станіслав Пелюк попросив суд відмовити в задоволенні клопотання прокурора. На думку захисника, Дубневичу не треба обирати запобіжного заходу, адже підозра Дубневичу, на думку адвоката, не є обґрунтованою.
Якщо суд із цим не погодиться, то нардепу варто обрати найм’якіший запобіжний захід – особисте зобов’язання або ж особисті поруки народних депутатів.
У чому підозрюють Ярослава Дубневича? У привласненні, розтраті майна або заволодінні ним через зловживання службовим становищем. Зокрема, нардепа підозрюють у зловживанні на посаді голови транспортного комітету парламенту через вплив на посадовців Укрзалізниці. У результаті цього держава зазнала збитків на 93 мільйони гривень.
31 жовтня Верховна Рада зняла з Дубневича недоторканність, а також дозволила притягнути його до кримінальної відповідальності та арештувати. Дубневич своєї вини не визнає.
2 листопада суд вже другий день поспіль обирає Дубневичу запобіжний захід. Прокуратура наполягає на тому, щоб нардепа взяли під варту з альтернативою внесення у 93 мільйони гривень. При цьому 9 нардепів готові взяти Дубневича на поруки.
Дізнайтеся більше про нардепа Ярослава Дубневича