Обидва міністерства мали розробити та передати Кабміну для ухвалення акти для забезпечення планування й закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями. Однак жодний документ досі не ухвалили.

Читайте також Чому Кабмін має звільнити Коболєва та інших керівників Нафтогазу: Вітренко назвав причини

У секретаріаті уряду повідомили, що Мінстартегпром впродовж грудня – січня розсилав різним міністерствам проєкти постанов. Втім, їх постійно доопрацьовували й тому не виносили на засідання Кабміну.

До теми Законопроєкт про звільнення Ситника: на цьому наполягав Зеленський, – ЗМІ

Минулого тижня на сайті Мінстартегпрому оприлюднили цитати Олега Уруського, відповідно до яких відомство для імплементації закону про оборонні закупівлі розробило 10 проєктів постанов Кабміну. Однак там не вказано, скільки таких документів підтримав уряд.

Водночас НАЗК виявило корупціогенні фактори в проєктах актів про оборонні закупівлі, які підготувало Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості спільно з Міністерством оборони.

Що передбачає закон про оборонні закупівлі

  • Володимир Зеленський у серпні 2020 року підписав закон про оборонні закупівлі.
  • Документ покликаний системно знизити рівень таємності закупівель озброєння та військової техніки.
  • Також документ визначає засади планування, порядок формування обсягів й особливості закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення.
  • Перед цим закон намагалися схвалити у травні 2020 року, однак тоді парламентарі виступили проти нього.