Про це в ефірі 24 каналу розповів директор Інституту близькосхідних досліджень Ігор Семиволос. У відповідь на питання про те, хто став переможцем на тлі політичних потрясінь у Казахстані, він зазначив: "Очевидно, що бенефіціаром зараз є Токаєв".

Зверніть увагу Токаєв на ОДКБ заявив, що у Казахстані – "спроба державного перевороту"

На протести в Казахстані могла вплинути ще одна подія

"Як мінімум він (Токаєв – 24 канал) отримав владу остаточно. Двовладдя закінчилося", – сказав Ігор Семиволос.

Директор Інституту близькосхідних досліджень зазначив, що підняття цін змусило мешканців Казахстану вийти на вулиці, проте насправді мовиться про ще одну подію.

Друга (подія – 24 канал) досі не пояснена – ситуація всередині правлячої групи, що сталося 2 – 4 січня, а вже 5 січня Токаєв заявив, що обіймає посаду голови Радбезу. Поки це не стане зрозуміло, не можна робити висновки з приводу того, що власне сталось.

Ігор Семиволос

Директор Інституту близькосхідних досліджень

За словами Семиволоса, конкретні заворушення і політичні вимоги без сумніву з'являлись на тлі ескалації конфлікту всередині влади Казахстану. Водночас він вважає, що версія про те, що Касим-Жомарт Токаєв міг при осудному стані Нурсултана Назарбаєва піти проти нього – малоймовірна.

Семиволос про ситуацію в Казахстані: дивіться відео

Протести в Казахстані: головне

  • У Казахстані 2 січня, на тлі підняття цін на газ, спалахнули масштабні протести. Зрештою навіть після зниження – мітинги не припинились. Казахи почали вимагати політичних змін у країні та покращення якості рівня життя.
  • Протести вирували приблизно у 15 містах Казахстану, влада країни затримала понад 7 тисяч осіб.
  • Найбільш моторошні сутички відбулись в Алмати. 8 січня у місті було чутно постріли, до цього влада дозволила стріляти на ураження.
  • Точна кількість загиблих остаточно невідома. Зокрема, у місті загинули дві дитини – 11-річний хлопчик та 4-річна дівчинка.
  • 10 січна влада Казахстану оголосила за загиблими під час протестів загальнонаціональну жалобу.