Про це 24 Каналу розповів колишній міністр палива та енергетики України Іван Плачков. Крім того, багатьох цікавить питання, чи очікувати навесні покращення в енергосистемі.
Важливо Ще більше генераторів: у Польщі відкрили енергетичний хаб для допомоги Україні
Рішення на виконання рішення зустрічі міністрів енергетики
Плачков зазначив, що відкриття енергетичного хабу в Польщі – це рішення на виконання рішення зустрічі міністрів енергетики. Польща – прикордонна для України держава, тож саме тут логічно відкрити такий хаб. Він буде займатись питаннями постачання обладнання Україні, координацією, комунікацією, дизель-генераторами.
Сьогодні дуже великий дефіцит обладнання в наших енергетиків. Резерви майже всі використані. На жаль, в енергетиків сьогодні немає грошей, бо споживання електроенергії зменшилось утричі. При тому, що тарифи для населення не змінюються, тому потрібна допомога обладнанням,
– зауважив колишній міністр палива та енергетики України.
Він додав, що допомагатимуть не лише поляки, а і європейці, США. У першу чергу нам потрібні потужні трансформатори, велика кількість яких в Україні розбита. Польська електроенергія в основному працює завдяки ТЕС, 75% з яких працюють на вугіллі.
"Оскільки в нас зруйнована велика кількість енергооб'єктів, я думаю, що буде організована й допомога з ремонтом і відновленням обладнання на електростанціях. Це комплексний підхід і дуже хороша ініціатива, яка потрібна нам, і вона допоможе нам пришвидшити відновлення обладнання і стабілізувати графіки відключень", – наголосив Плачков.
За його словами, люди скаржаться, мовляв, не зрозуміло, як вимикають світло. Сусідній будинок світиться постійно. Слід зрозуміти, що енергетики не винні й вони роблять усе можливе, аби стабілізувати ситуацію.
Плачков про те, чи стабілізує ситуацію зі світлом відкриття енергетичного хабу в Польщі: дивіться відео
Енергосистема України об'єднана з європейською
Як зазначив Плачков, наша енергосистема об'єднана з європейською. Цікаво, що перехід відбувся 23 лютого 2022 року, напередодні повномасштабного вторгнення росіян. Тоді Україна від'єдналась від спільної з Білоруссю та Росією системою.
Ми об'єднані, але є регіони, де дуже великий дефіцит генеруючих потужностей. Це й Київський регіон, і Житомирська область тощо, що певним чином пов'язано з зупинкою ЧАЕС,
– підкреслив колишній міністр палива та енергетики України.
Електроенергія України: останні новини
- Російські окупанти вкотре завдали ракетного удару по Україні. Внаслідок обстрілу є пошкодження на об’єктах енергетики.
- У Києві та області в четвер, 26 січня, запроваджували екстрені відключення світла. Це сталося після масованої ракетної атаки Росії.
- В енергосистемі України після масованої ракетної атаки Росії зберігається дефіцит потужності. Під час чергової атаки окупанти завдали нових пошкоджень, які й спричинили дефіцит потужності.