Про це в ефірі 24 Каналу заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. За його словами, у росіян обмежені можливості для покриття дефіциту.

Дивіться також Зворотній відлік економічного краху розпочався: чому Росія не зможе платити навіть бюджетникам

За 2 місяці вони "з’їли" 70% дефіциту

Він розповів, що федеральний бюджет Росії на 2022 рік був спланований з розрахунку 3 трильйонів рублів профіциту. Натомість рік закінчився з дефіцитом, який склав 3,2 трильйона рублів. Для покриття цього дефіциту російське керівництво використовує кошти з "фонду національного добробуту".

"Тобто санкції та війна "з’їли" щонайменше весь профіцит і навіть більше – решту довелось прикрити з "фонду добробуту". Додайте сюди, що в листопаді "Газпром" перерахував одноразовий платіж в 1 трильйон у російський бюджет. Виходить, що дефіцит мав бути навіть більшим", – наголосив Пендзин.

Економіст Олег Пендзин про ситуацію в російській економіці: дивитись відео

Економіст додав, що у 2023 році ситуація не стала кращою. Бюджет на поточний рік планувався з розрахунку дефіциту 3 трильйони рублів. Але лише за січень – лютий дефіцит склав 2,5 трильйона. Це при тому, що в лютому бюджетні видатки були скорочені на 15%. За 2 місяці вони "з’їли" 70% від запланованого дефіциту.

Холодильник має більше значення за телевізор

Олег Пендзин наголосив, що через санкції російська влада не може позичити кошти ззовні. Єдине доступне джерело – це "фонд національного добробуту". Там зараз розміщується 8 трильйонів російських рублів.

З такими темпами гроші закінчаться до літа. Коли холодильник буде пустий, Соловйову вже ніхто не повірить. Нафтогазові доходи скоротились на 49%, а це 35% від доходів російського бюджету. Треба розуміти, що надалі дефіцит буде тільки наростати,
– підкреслив він.

Що відбувається у російській економіці

  • Росія має більший дефіцит бюджету, ніж Україна, але українська економіка виснажується більше. Росія має більший запас міцності, а російська Держдума ухвалила закон про збільшення податків зі своїх нафтогазових олігархів.
  • За даними Bloomberg, економіка Росії поступово скорочується, проте не так швидко, як це прогнозували на початку повномасштабного вторгнення.
  • Росія намагається поставити економіку на воєнні рейки, але західні санкції, зокрема обмеження цін на нафту й газове ембарго, сковують можливості агресора.