Про це у Facebook написав голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.
Читайте також: Що буде з курсом гривні в умовах воєнного стану: пояснення аналітика
Це все носить тимчасовий характер. Національний банк уважно відслідковує стан та тенденції валютного ринку і готовий, у разі необхідності, до проведення валютних інтервенцій з метою недопущення різких чи надмірних коливань курсу гривні. Наразі обсяг міжнародних резервів НБУ сягає 17,8 мільярда доларів,
– написав Данилишин.
Він також запевнив, що банківська система України забезпечує повнофункціональний та безперебійний режим роботи.
Голова Ради НБУ наголосив, що введення воєнного стану в Україні на термін 30 днів не несе безпосередніх негативних наслідків для економіки країни і наразі немає фундаментальних причин для зниження темпів економічного зростання.
"Однак, у разі наявності відповідних зовнішньополітичних факторів, можливого продовження дії воєнного стану може створити відповідні передумови для зниження темпів економічного зростання у наступному році", – додав Данилишин.
Читайте також: Як будуть працювати банки в умовах воєнного стану в Україні
Нагадаємо, 25 листопада прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових, внаслідок чого 6 українських воїнів зазнали поранень, а загалом 24 українських моряки потрапили в полон та були арештовані. Росія також затримала 3 захоплені українські кораблі.
Через це 26 листопада в 10 областях України було введено режим воєнного стану, який офіційно почав діяти 28 листопада і триватиме до 26 грудня.
Станом на 29 листопада за даними НБУ, курс долара в Україні становить 28 гривень 26 копійок, а вартість євро становить 31 гривню 89 копійок.