Про це 24 каналу розповіла директорка-розпорядниця Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут. Раніше повідомлялось про те, як повернути гроші, якщо вимкнули світло і згас банкомат.
Цікаво На українців в Італії чекають серйозні зміни: в НБУ розповіли про усі важливі деталі
Українцям не варто перейматись через банкрутства
Рекрут зазначила, що громадянин України не має перейматись збанкрутіє банк чи ні, бо він повинен знати, що за будь-яких обставин держава поверне йому 100% коштів. На жаль, після кризи 2014 року понад 2 мільйони українців змогли переконатись, що Фонд гарантування реально працює. Крім того, повертає дуже зручно, бо з початком війни імплементував онлайн виплати.
Тобто, якщо люди не можуть піти в банк забрати ці кошти, або є тимчасовими вимушеними переселенцями за кордоном. Ці кошти можна перевести на будь-яку картку через 4 банки, які співпрацюють в онлайні, просто з дому,
– зауважила директорка-розпорядниця Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Банки, що збанкрутували
Вона продовжила, що з початком війни у нас 4 збанкрутілих банки. Половина з них з російським капіталом, і вони не стільки збанкрутували, скільки мали політичну складову. Ще 2 банки збанкрутували, й вони вже потрапили під 100% гарантію.
"Люди вже змогли переконатись, що вона працює, й усе відбувається саме так, як написано в законі", – наголосила Рекрут.
Рекрут про те, що відомо про банки, які збанкрутували від початку війни: дивіться відео
З початку війни продали на 1,5 мільярда гривень
За її словами, з початком війни Фонд продав активів на 1,5 мільярда гривень, а за весь рік продажі склали 4,4 мільярда гривень. Це всі банки, що були, а їх понад 100 з 2014 року. Це непогані показники і з точки зору кількості аукціонів, яких було проведено 900.
До літа ми не продавали, тому що не працювали реєстри, й ми не могли просто переоформити. Близько 20% цих аукціонів є результативними. Насправді 900 аукціонів – це не так багато, бо вони відбуваються в комп'ютері, й одночасно може відбуватись 10 – 20 аукціонів,
– підкреслила директорка-розпорядниця Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Новини української економіки: останні події
- Надскладний для українців та, зокрема, українських підприємців рік добігає кінця. У 2023 році Мінекономіки має намір зробити ставку передусім на підтримку бізнесу та розширення експортних можливостей.
- Нацбанк не надає прогнозів щодо гривні, щоб не викривляти курсові очікування. Проте зважаючи на воєнний стан, гривня є стабільною.
- Офіційний курс долара зараз в Україні становить 36,6 гривні. За прогнозами експертів, НБУ зможе тримати його на такому рівні ще протягом пів року.