Який лічильник краще встановити

На шляху до економії на водопостачанні найпершим та найголовнішим завданням є встановлення індивідуального лічильника.

Читайте також Якщо у квартирі є бойлер: як зекономити світло

У більшості будинків встановлений загальнобудинковий лічильник, а це означає, що показники розбивають між усіма квартирами, в яких не встановлено індивідуального лічильника. Отже, мешканці можуть платити більше за воду через чиєсь марнотратство.

До речі, наприкінці травня Нацкомісія з питань енергетики та комунальних послуг змінила тарифи на водопостачання та водовідведення. Втім, це відбулося лише для непобутових споживачів низки водоканалів.

Корисні звички

Щільно закривати кран, під час щоденних ритуалів не лити дарма воду, фрукти та овочі не мити під потужним струменем води тощо – усі ці звички позитивно вплинуть на товщину вашого гаманця.

Платіжку за воду можна зменшити, якщо надавати перевагу душу, а не ванні. Тут розрахунок такий: за 5 хвилин душу людина витрачає до 100 літрів води, а під час ванни – близько 200 літрів.

Чи потрібно змінювати сантехніку

  • Унітаз з одним режимом зливу

Якщо встановити унітаз із двома режимами зливу, а саме повний та економний, то це дозволяє зекономити сім'ї з 3-х осіб до 15 літрів води щодня.

  • Уся несправна сантехніка

У такому випадку щоденно використовується намарно вода, за яку потім потрібно ще й оплачувати.

  • Крани без розпилювачів води

Для того, щоб менше використовувати води під час душу, або миття посуду, можна встановити економні насадки-розпилювачі на крани.

Як працюють розпилювачі води

За допомогою звичайної душової насадки можна заповнити посудину об’ємом до 5 літрів десь за 25 секунд. Водночас насадки з меншим отвором на крані дозволяють зекономити до 50% води.