Про це в ефірі 24 Каналу розповіла голова правління ГО "Антикорупційний штаб" Галина Янченко.
Читайте також: Обіцяв померти у 96, станцювавши на могилі Путіна, – Бабченко відреагував на свою "смерть"
"Є два види замахів: закінчений і незакінчений. Закінчений – це коли замовник знаходить посередника, який вбиває жертву, після цього відбувається остання передача коштів. Незакінчений – коли виконавець з тих чи інших причин не зміг вбити жертву. Тому українські правоохоронці часто звертаються до таких методів. Це допомагає провести кваліфікації злочину, а також збору документації та збору доказів", – розповіла Янченко.
Вона додала, що ситуація з Бабченком – особлива, бо мова йде про публічну особу, інформація про вбивство була широко розголошена і довгий час не спростовувалася.
Нагадаємо, увечері 29 травня стало відомо про вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка у Києві. Невідомий нібито кілька разів вистрелив йому у спину, коли журналіст повертався додому з магазину.
30 травня з'ясувалося, що Аркадій Бабченко насправді – живий, а інформація про загибель журналіста була частиною спецоперації СБУ щодо запобігання замаху на нього. Також у СБУ зазначили, що у Києві було затримано організатора замаху на журналіста. За словами генпрокурора Юрія Луценка, "виконавець" замаху на Бабченка буде проходити як свідок.
Хто такий Аркадій Бабченко? Популярний опозиційний російський журналіст. У лютому 2017 року виїхав з Росії через переслідування. Спочатку переїхав в Прагу і пізніше – в Україну. З жовтня 2017 працював ведучим на телеканалі ATR.