Про експеримент підриву міномету "Молот" на Рівненському полігоні

Як зазначила Ольга Решетилова 11 липня, на рівненському полігоні в рамках слідчого експерименту вибухало два молота. Під час першого експерименту була міна, яка вибухала на початку ствола, а у другому експерименті – подвійне заряджання.

Також підривали старий радянський міномет 2Б11 "Сані", який раніше був на експлуатації до 2016 року в ЗСУ. Цікаво, що уламки від перших двох підривів були зібрані продовж двох годин, і як вказують військові, коли був справжній розрив, уламки збирали продовж цілого дня,
– додала вона.

"Цей експеримент – це така дуже дивна річ, адже він проводився із серйозними процесуальними порушеннями. По-друге, кожен міномет має свою історію, тобто різні умови експлуатації і зберігання. Той міномет, який розірвався, був вже перед цим на ремонті, то чи були ці стволи, які розривалися сьогодні в таких самих умовах та на таких самих обкатках, очевидно, що ні", – наголосила експертка.

Взагалі, як зазначила Ольга Решетилова, міномети "Молот" деформуються від найменшого фізичного впливу чи падіння. І додала, що ці міномети – це фактично калька з радянського міномета "Салі". Єдина нове, що там є, то це сплав сталі, який легший на 10 кілограмів.

Війна – це завжди поштовх до розвитку ринку зброї. За ці 4 роки в Україні міг би бути реальний сектор економіки, якби був вільний ринок. Я знаю, що багато командирів не хотіли міняти радянські міномети на "Молот", але їх примушували,
– підтвердила експертка.

Про гасло "Слава Україні" від хорватського футболіста Віди

"Рішення ФІФА є абсурдним, тому що там немає такого пункту, згідно з яким, ФІФА могла б покарати Віду чи навіть Вукоєвича. Адже навіть якщо воно і було, то відбувалося не в межах футбольного матчу", – заявив спортивний журналіст Констянтин Андрюк.

Я припускаю, що ФІФА хотіла догодити Росії, тому що, по суті, карати треба було Віду, а покарали Вукоєвича, який не є футболістом. Тобто вони мали принести когось в жертву. Адже, якби покарали Віду, то обурилася б збірна Хорватії. Тому ФІФА зробили саме так, щоб заспокоїти російську вболівальну масу,
– зазначив журналіст.

"Я знаю точно, що це відео викидалося в мережу не для того, щоб зробити хайп. Але раз воно так бомбануло у росіян, то тим самим вони показують, що їх зачепило це. Але головне, що для нас гасло "Слава Україні" – патріотичне і воно нікого не ображає. Треба пояснити всьому світі, що воно ні з чим не пов’язане", – додав він.