Фумінорі Цучіко дуже хотів привітати дітей з Днем святого Миколая та знову здійснив свою мрію. Кореспондентка 24 Каналу з Харкова Анна Черненко розповіла, що вперше волонтер став святим Миколаєм у підземці, де жили сотні дітей.

Читайте також Як більшовики "репресували" Святого Миколая, і чи існував в українській культурі Дід Мороз

Фумінорі Цучіко привітав харківських дітей

Фумінорі Цучіко приїхав до України під час найважчих обстрілів у 2022 році. Він продав своє майно, щоб допомагати українцям. Чоловік відкрив у Харкові безплатне FuMi Caffe та утримує його за допомогою донатів.

У волонтерсько-освітньому "Гончаренко центрі" волонтер привітав дітей. Захід організували у такий спосіб, щоб японець не знав, що стане Миколаєм.

Я радий бути з дітьми. Діти – це українська надія і майбутнє,
– зазначив Фумінорі Цучіко.

Директорка волонтерсько-освітнього "Гончаренко центру" Світлана Ісаєва розповіла, що одна з викладачок центру почула про бажання Фумінорі Цучіко привітати дітей в образі святого Миколая. Його запросили, однак тримали у секреті, що він буде Миколаєм, бо, за її словами, мрії повинні здійснюватись неочікувано.

Зауважимо, що за невтомну волонтерську працю Володимир Зеленський нагородив Фумінорі Цучіко відзнакою "Національна легенда України".

Легендарний волонтер з Японії привітав харківських дітей / Фото: Анна Черненко

Фумінорі Цучіко відкрив FuMi Caffe

  • Під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 75-річний японець Фумінорі Цучіко приїхав до Харкова, аби допомогти українцям в таких нелегкий час. Він фактично прожив з харків'янами в метрополітені багато місяців під час активних обстрілів.
  • Згодом він створив безоплатне кафе під назвою "FuMi Caffe" для харків'ян. З 11 до 15 години там роздають безплатні гарячі обіди. До кафе може завітати кожен. Воно працює без вихідних, там працює команда однодумців, більшість з яких теж проживала у метро під вибухами. Пізніше до Фумінорі долучився ще один волонтер з Японії.
  • Багато українських волонтерів приходять у FuMi Caffe, щоб допомогти. Вони приносять продукти, подаруночки чи іграшки для дітей, зокрема, з вдячності до роботи Фумінорі. Крім того, до створення та забезпечення функціонування кафе доєдналась велика міжнародна спільнота волонтерів.