Про це військовий експерт Олег Жданов розповів у своєму стрімі, повідомляє 24 Канал. Він зауважив, що м'яка зима в поєднанні з режимом економії зіграли проти планів Росії заморозити Європу.

Зверніть увагу Росія не матиме грошей на пенсії та зарплати: ціна на газ стрімко падає

Він розповів, що менше за інших – мінус 7 – 8% російського газу заощадили дві провідні промислові держави Європейського Союзу – Німеччина і Франція.

Зокрема через зниження вироблення на французьких ядерних станціях і німецьких вітряках. Завдяки цьому такий малий відсоток зниження споживання,
– наголосив експерт.

За його словами, Італія заощадила – мінус 18%. У минулих роках Італія мала 40% російського газу у загальному споживанні в країні.

"Якщо мінус 18%, то частка споживання італійцями російського газу знизилась дуже значно", – вважає він.

Як Європа переживає зиму без російського газу: дивіться відео

Попит на російський газ різко зменшується

Жданов зауважив, що Нідерланди заощадили мінус 16%, Іспанія – мінус 23% від об'єму російського газу, який ці країни споживали раніше. Ці країни практично втримали темпи позбавлення залежності від російського газу, які були в листопаді.

Також він підкреслив, що Велика Британія, яка не входить до складу Європейського Союзу, зважаючи на особливості місцевого енергоринку, скоротила лише на 3% споживання російського газу. Вочевидь Великій Британії виявилось важко позбутися російського газу.

"Однак скорочення споживання російського газу триває, внаслідок чого попит на нього на ринку різко зменшується. І відповідно Росія з кожним днем буде більше недоотримувати валюти за продаж своєї сировини", – резюмував Олег Жданов.

Як Європа позбавляється російського газу: останні новини

  • Плани російського диктатора Володимира Путіна дотиснути Європу за допомогою енергетичної зброї провалились. Допомагають теплі погодні умови та альтернативні джерела.
  • На ринку газу в Європі відбуваються серйозні зміни. Ціни на сировину у Європі продовжують падати. Ба більше, цей показник уже повернувся до рівня, який фіксували у середині лютого 2022 року. Ця ситуація отримала новий розвиток на початку цього січня.
  • Росія тривалий час використовувала газ, як інструмент впливу, шантажу та посилення залежності. Німеччину попереджали, що це небезпечно, але там не вірили в те, на що здатна Росія.