Він зазначив, що йому не вдалося домовитися з лідерами коаліційних партій. Він зазначив, що бачив інший вектор розвитку Нідерландів, відмінний від теперішнього.

Дивіться також "Корисні ідіоти" на службі Кремля: як діє розгалужена мережа російської пропаганди в Європі

Зняття кандидатури

Герт Вілдерс 13 березня зняв свою кандидатуру з посади прем'єр-міністра Нідерландів. Він зазначив, що міг очолити уряд тільки у тому разі, якби це рішення підтримали всі партії коаліції. Однак, як розповів Вілдерс, цього не сталося.

Окрім цього, політики має інші погляди на те, якими мають бути Нідерланди – він займає праву позицію, у якій основний акцент на громадянах країни.

Я хочу правий уряд. Менше притулку та імміграції. Нідерландці насамперед. Любов до моєї країни та виборців велика та важливіша за мою власну позицію. Я люблю Нідерланди,
– написав він.

Раніше нідерландські ЗМІ писали про коаліційні переговори між чотирма найбільшими партіями в парламент. Йшлося про Партію свободи, Народну партію за свободу і демократію, "Новий соціальний договір" і "Фермерсько-громадянський рух".

Політика Нідерландів

  • Україна та Нідерланди й березня підписали двосторонню безпекову угоду. Володимир Зеленський та Марк Рютте уклали договір у Харкові, під час візиту прем'єр-міністр Нідерландів. Один з пунктів угоди передбачає, що у 2024 році Нідерланди нададуть нашій державі два мільярди євро військової допомоги.
  • Також того ж дня Зеленський обговорив з Рютте, як можна прискорити постачання Україні винищувачів F-16. Лідери зазначили, що попросять Міноборони попрацювати з партнерами, такими як Норвегія, Бельгія та іншими країнами коаліції F-16.
  • Міністерка закордонних справ Нідерландів Ганке Брюїнс Слот зазначила, що передача літаків відбудеться у 2024 році. Конкретні рамки назвати важко, але робота над прискоренням процесу йде. Водночас Україна може отримати більш ніж 24 обіцяні винищувачі.