В останню суботу листопада Україна вшановує День пам'яті жертв Голодомору, що відбувався у 1932–1933 роках. З кожним роком усе більше світових держав визнають цю подію геноцидом проти українського народу та проявляють солідарність з нашими земляками, що загинули внаслідок сталінського терору, повідомляє 24 канал.

Читайте також Фільми про Голодомор, які залишаться у пам’яті кожного українця

Хто прибув у столицю у роковини трагедії

Зазначмо, що цьогоріч – це 90-ті роковини геноциду, який скоїв Радянський Союз у минулому столітті проти українських селян. З нагоди такої дати в Київ приїхали:

  • Прем'єр-міністр Бельгії – Александр де Кроо;
  • Прем'єр-міністра Литви – Інґріда Шимоніте.

Разом з Президентом України Володимиром Зеленським та першою леді Оленою Зеленською вони поставили свічки пам'яті біля Меморіалу жертв Голодомору в столиці. Окрім того, з ними були:

  • Голова Верховної Ради – Руслан Стефанчук;
  • Прем'єр-міністр України – Денис Шмигаль;
  • Керівник Офісу Президента – Андрій Єрмак.

Західні та українські високопосадовці віддають шану загиблим під час Голодомору: дивіться відео

Історія повторюється: як росіяни знову влаштовують геноцид

Історик та голова Українського інституту національної пам'яті у 2014–2019 роках Володимир В'ятрович переконаний, що Росія, як і 90 років тому, зараз має мету знищити весь український народ, – фактично Путін просто-таки продовжує політику Сталіна.

Читайте також Нас знову хочуть знищити кулями, холодом, голодом, – Зеленський на саміті з продовольчої безпеки

За його словами, саме тому ми повинні особливо наголошувати на збереженні пам'яті про Голодомор 1932–1933 років, бо якщо ми цього не робитимемо, то ризикуємо стати жертвами ще однією трагічної історії.

Варте уваги – В'ятрович про те, як пам'ять про Голодомор робить нас сильнішими: дивіться відео