У липні уряд прем'єр-міністра Маріо Драгі через міжпартійну боротьбу покинув посаду. Через це в Італії 25 вересня призначили позачергові вибори до парламенту.

Читайте також В Ізраїлі українець засунув у Стіну Плачу 17 500 папірців із прокляттями у бік окупантів

У кого найбільше шансів здобути владу

Останні електоральні опитування, які проходили два тижні тому засвідчили, що альянс правих партій має найбільшу підтримку. Очолює об'єднання партія Джорджії Мелоні "Брати Італії".

Власне, Мелоні є головною кандидаткою на пост прем'єр-міністерки, оскільки політикиня є лідеркою альянсу. Її союзники – це партія "Ліга" Маттео Сальвіні та "Forza Italia" Сільвіо Берлусконі.

Як відбувається голосування

Виборці можуть проголосувати на парламентських виборах 25 вересня з 7:00 до 23:00. Екзитполи обіцяють опублікувати, щойно закінчиться голосування. Проте до оголошення остаточного результату підрахунків доведеться чекати достатньо часу.

Взяти участь у виборах можуть 51,5 мільйона громадян Італії віком від 18 років. Цікаво, що до реформи 2019 року брати участь у виборах могли брати італійці, яким виповнилось 25.

Що призвело до позачергових парламентських виборів, як на це вплинуло питання України

Передісторіях цих виборів у парламент Італії заслуговує уваги. 21 липня прем'єр-міністр Маріо Драгі пішов у відставку. Таке рішення було спричинене тим, що розвалилась коаліція, яка мала більшість у парламенті.

Фактично представницький орган Італії перестав функціонувати, бо не міг дійти згоди у низці важливих питань. Зокрема лідер панівної партії "П'ять зірок" Джузеппе Конте спершу пообіцяв передати Україні зброю, а потім відмовився від своїх слів. Через це колишній очільник руху і чинний міністр закордонних справ Луїджі Ді Майо заявив, що через рейтинги "П'ять зірок" саботують допомогу нашій державі.

Окрім того, партії "Вперед, Італія" та "Ліга" вийшли з коаліції, бо "П'ять зірок" відмовились голосувати за проєкт закону про допомогу населенню через інфляцію та зростання цінам на енергоносії. Передбачалось, що парламент має виділити допомогу обсягом 26 мільярдів євро.

Читайте також Від Попелюшки до королеви: яким був шлях Джорджії Мелоні на політичний Олімп Італії

Італійська виборча система

Голосування в Італійський парламент відбувається в один тур що 5 років. Під час нього громадяни Італії мають обрати 600 депутатів.

Важливо розуміти, що в Італії змішана виборча система – тобто представників від народу обирають на мажоритарних округах та за партійними списками за пропорцією 2 до 1.

Якщо враховувати, що в Італії двопалатний парламент, то:

  • 245 депутатів (нижня палата) і 122 сенаторів (верхня палата) будуть обрані за партійними списками.
  • Решта 147 депутатів і 74 сенатори – за мажоритарною системою.

Щоб партії потрапила в парламент, вона повинна набрати щонайменше 3% голосів.

Що означає перемога правих партій на виборах

Країни Європи переймаються через результати виборів в Італії. Не всім до вподоби "права повістка", яку декларує лідерка електоральних симпатій Джорджія Мелоні.

Політикиня має націоналістичні погляди, критично ставиться до Європейського Союзу та її політичною союзницею є партія "Forza Italia" Сільвіо Берлусконі, яка за словами All News Press є "частково расистською".

Читайте також Як Берлусконі зашкварився напередодні виборів у прямому ефірі італійського RAI 1

До чого слід готуватись Україні

Раніше 24 канал аналізував можливі результати виборів в Італії та те, як зміниться підтримка України. Відносини України та Італії можуть "похолоднішати", попри заяви Мелоні.

Праві партії симпатизують іншим правим рухам у Європи. Зокрема праву та проросійську позицію має прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

Варте уваги – як вибори в Італії вплинуть на Україну: дивіться відео