Держзрада та тероризм

У Харкові проведено спецоперацію, під час якої було затримано заступника начальника Харківського прикордонного загону. За даними слідства, він допомагав підозрюваним в участі в терористичній "ЛНР" потрапляти на території України.

Читайте також: Росія з радістю би скинула Донбас на Україну, але поки це нереально, – дипломат

Окрім того, вів таємні переговори з представниками терористичної організації "ЛНР", плануючи отримати керівну посаду у фейковому "Міністерстві державної безпеки".

За результатами кількох місяців роботи правоохоронцям вдалося задокументувати діяльність злочинної групи у складі кількох військовослужбовців Харківського та Сумського прикордонних загонів.

Спецслужбам вдалося задокументували отримання посадовцем 500 доларів США за нелегальне переправлення через кордон громадянки РФ.

Слідчі кваліфікують дії прикордонника за статтями "Державна зрада" та "Створення терористичної групи чи терористичної організації".

Лавров про Україну

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров висунув претензії до незалежності України, заявивши, що країна дійшла до такого стану, що не може вести власного управління.

"Сьогодні країна з величезним життєвим потенціалом, талановитим народом, зведена до стану нездатності самостійно справлятися", – вважає він.

Міністр закордонних справ Росії додав, що Москва, "як ніхто інший, зацікавлена ​​у вирішенні внутрішньоукраїнської кризи".

"Правові рамки готові – це мінський комплекс заходів, розроблений Німеччиною, Росією, Україною, Францією за участю "Донецька і Луганська" (бойовики "ЛДНР", – "24") та затверджений РБ ООН. Треба його неухильно виконувати", – переконує Сергій Лавров.

Окрім того, представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що на конференції з безпеки у Мюнхені Президент України Петро Порошенко показував прапор Євросоюзу нібито "безлюдному залу".

Він узагалі нікуди з порожніми руками не їздить. То з паспортами, то з шматком автобуса – як комівояжер,
– висловила свою думку представниця МЗС Росії.

Та поки у Росії шукають, чим би "вколоти" Україну, міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Росія понад усе боїться успіху України, як європейської держави. При цьому, за словами міністра, Росії байдуже, що буде з Донбасом.

Донбас – це просто інструмент. Росія більше від усього боїться успіху України, як демократичної європейської країни, тому що тоді це заперечуватиме усю російську модель ідей про "православне коріння",
– заявив глава МЗС України.

"Я завжди повторюю, що для нас найважливішим було не виграти війну проти Росії, а не програти цю війну. Через це ми повністю трансформували Україну, і в цьому сенсі Майдан був точкою неповернення", – додав Клімкін.

Україна і Польща

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що дуже розчарований переговорами між віце-прем'єрами України і Польщі Павлом Розенком та Пьотром Глінським у Варшаві щодо прав українців у Польщі, відновлення зруйнованих пам'яток та обговорили співпрацю між країнами.

Читайте також: Зустріч Порошенка та Меттіса: про що говорили політики

"Я не приховую, що із значним смутком і розчаруванням сприйняв інформацію з Варшави, оскільки ця тема була важливим елементом моїх переговорів з президентом Петром Порошенком декілька місяців тому під час мого візиту до Харкова. Згодом, ми також мали телефонну розмову і я сподівався, що цю проблему буде подолано", – сказав Анджей Дуда.

За його словами, вирішення проблеми між країнами щодо відновлення ексгумацій в Україні зайшло у глухий кут. А для Польщі це було одним з найважливіших питань. Але польський президент сподівається, що в майбутньому все ж проблема вирішиться.

Окрім того, у суботу, 17 лютого, у Мюнхені Президент України Петро Порошенко зустрівся із польською делегацією на чолі з прем'єр-міністром Матеушем Моравицьким. Порошенко застеріг керівництво Польщі від дій, які можуть загрожувати позитивним досягненням в історичному діалозі.

Звичайно, ми очікуємо розгляду цього закону (про Інститут національної пам'яті Польщі) у польському Конституційному суді. Це питання хвилює не тільки українців, як ви знаєте. І ми повинні робити все можливе, щоб прибирати з порядку денного питання чутливі, які розколюють нас, і об'єднуватися навколо надзвичайно важливих для України питань,
– сказав Президент України.

До слова, окрім того прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький потрапив у незручну ситуацію після свого виступу на Мюнхенській конференції з безпеки через "антибандерівський" закон.

Журналіст із Ізраїлю польського походження розповів історію своєї матері, яка дивом врятувалася під час єврейських погромів у Польщі в кінці 30-х років, і нарешті змогла втекти з країни. Після цього він запитав прем'єра, навіщо Польщі скандальний закон.

Польський чиновник заявив, що це – вимушений крок. За його словами, так Варшава відреагувала на некоректні заяви зі згадками про Польщу у ЗМІ, а саме про "польські табори смерті".

"Це були німецькі нацистські табори, тоді не було незалежної Польщі", – додав прем'єр.

День народження Ломаченка

Чемпіон світу за версією WBO у напівлегкій вазі та другій напівлегкій вазі Василь Ломаченко святкує 17 лютого ювілейний 30 день народження. Цьогоріч видатному спортсмену виповнилось 30 років.

Читайте також: Василю Ломаченку – 30: історія успіху видатного боксера

В Instagram з'явилось відео зі святкування у ресторані, на якому Василь Ломаченко та чемпіон світу в першій важкій вазі Олександр Усик влаштували запальні танці.