Нові деталі кривавого теракту в Керчі
17 жовтня у політехнічному коледжі в окупованій Керчі хлопець влаштував масовий розстріл людей. Після цього він підірвав бомбу та застрелився у бібліотеці. Підозрюваним у скоєнні злочину є Владислав Росляков – студент цього ж коледжу. Внаслідок масового побоїща в Керчі загинула 21 людина, ще понад 50 осіб зазнали поранень.
За фактом розстрілу та вибуху у коледжі в Керчі спершу відкрили справу про теракт, проте згодом перекваліфікували її на масове вбивство.
Читайте також: Одне із найкривавіших шкільних насильств, – західні ЗМІ про бійню у коледжі в Керчі
Сьогодні, 18 жовтня, представниця окупантів заявила, що всіх жертв вибуху і масової стрілянини в політехнічному коледжі в Керчі упізнано. Серед них 15 студентів, з яких 6 неповнолітніх та 5 дорослих осіб. Також, у мережі оприлюднили список постраждалих. Понад 40 з них залишаються у лікарнях, а п'ятеро – у вкрай важкому стані, лікарі намагаються стабілізувати їх для того, щоб перевести в московські клініки.
Дивіться відео про масове вбивство у Керчі:
Серед загиблих і сам стрілець Владислав Росляков. Згідно з офіційною інформацію, після скоєння теракту хлопець наклав на себе руки пострілом з рушниці в підборіддя.
Читайте також: Масове вбивство у коледжі Керчі могли організувати російські спецслужби, – версія правозахисника
Проте, користувачі мережі підозрюють, що злочинця могли вбити. Так, в мережі були опубліковані фото мертвого Рослякова з чистим підборіддям і цілим обличчям. При цьому збоку на тілі стрільця виднілися дірки від влучань куль, невідомо ким прикриті книжкою.
Фото мертвого Рослякова
Друзі Рослякова по соцмережах розповіли, що він писав їм, що "круто було б влаштувати бійню". У листуванні хлопець також фантазував про розправу над однолітками і вчителями. Окрім того, під час його спілкування з друзями, проскакує і натяк на романтичні захоплення. Росляков також міркував про переваги смерті від пострілу дробовика – "Мозок випаде з голови. Її порве".
Як розповіла мати стрільця Галина Рослякова, за кілька днів до того, як влаштувати трагедію, її син переглядав відеозаписи зі стрілянинами в різних школах.
Зазначимо, що слідство у справі про масове вбивство вже призначило посмертну психіатричну експертизу Рослякову.
Читайте також: Як виглядає коледж у Керчі після масового вбивства: моторошні фото і відео
Перед стріляниною, хлопець придбав зброю і 150 патронів. Мисливська рушниця нападника була легально зареєстрованою.
"Влад Росляков купує набої у збройовому магазині "Сокіл". Легально, спокійно, багато. Через чотири дні він влаштує масове вбивство в політесі", – мовиться у підписі до відео.
Також, у мережі з'явилося відео останніх хвилин перед масовим розстрілом підлітків у Керчі. На ньому видно, як Росляков йде по території коледжу і заходить у будівлю через запасний вхід.
Останні метри перед входом, останні хвилини перед бійнею. Перед коледжем нікого немає – всі сидять на парах. Тиша,
– йдеться підписі до відео.
Зазначається, що хлопець переліз через паркан, тоді зайшов будівлю через запасні двері і піднявся на другий поверх. Там він переодягнувся, дістав зброю і пішов по поверхах, де й почав стрілянину.
Дивіться відео, як Владислав Росляков заходить на територію коледжу в Керчі:
Окрім того, президент РФ Володимир Путін назвав причину теракту у Керчі. Він зазначив, що причиною таких дій стрілка послужила глобалізація та додав, що все почалося з відомих трагічних подій у США.
У соцмережах, інтернеті, там цілі співтовариства створені, все почалося з відомих трагічних подій в США, молоді люди з нестійкою психікою лжегероїв собі створюють, – наголосив російський президент.
Андріївську церкву віддадуть у користування Константинополю
Парламент ухвалив рішення про передачу Андріївської церкви в якості жесту доброї волі в постійне користування церкви Вселенському патріархату.
Проте, як наголосили у Національному заповіднику "Софія Київська", до складу якого і входить церква, вона залишиться у державній власності, а із Константинополем буде укладено договір про користування храмом відповідно до чинного українського законодавства.
У заповіднику додали, що реставрацію святині буде продовжено до її повного завершення, а після цього церкву знову відкриють для відвідувань. Окрім того, весь штат працівників Національного заповідника і надалі буде продовжувати свою роботу щодо охорони пам'яток.
Читайте також: Передача Андріївської церкви Константинополю: Україна на крок ближче до Томосу?
Як розповів голова комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Микола Княжицький передача культурних пам'яток України, зокрема церков, не є чимось унікальним. Тому, Андрівську церкву можуть передати Константинополю на основі укладеної угоди з Кабміном.
Це можна швидко зробити. Передача в користування, тим більше культурної цінності, здійснюється на основі угоди. Отже інша сторона має заключити угоду або з Кабінетом міністрів, або з музеєм "Софія Київська". Сам механізм буде визначатися Кабінетом міністрів, бо це у їх компетенції,
– зазначив депутат.
Окрім того, на думку експертів, з юридичної точки зору проблем з передачею храму немає.
"Передача Андріївської церкви Константинополю – символічний акт. У рішенні синоду 11 жовтня було заявлено, що Константинопольський патріархат відновлює свою присутність в Україні. Тому потрібен був об'єкт для такої присутності. Це обмін позитивними символічними жестами, щоб створити матеріальні передумови для практичної реалізації процесу об'єднання українського православ’я і активної присутності Константинопольського патріархату в Україні та Києві", – зауважив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Парламент схвалив бюджет на 2019 рік
Верховна Рада України схвалила проект бюджету на 2019 рік у першому читанні. Зокрема, за проект постанови проголосували 242 народних депутати (з 226 необхідних), і схвалили усі висновки та пропозиції до нього.
У бюджет закладено такі Макропоказники:
Зростання ВВП: 3%
Інфляція: 7,4%
Курс: 29,4 гривні за долар
Мінімальна зарплата: 4173 гривні
Прожитковий мінімум на одну особу на місяць: з 1 січня 2019 року — 1853 гривні, з 1 липня — 1936 гривень, з 1 грудня — 2027 гривень.
Доходи держбюджету: 1,29 трильйона гривень.
Видатки: 1,094 трильйона гривень.
Проект Держбюджету-2019: ключові показники
Читайте також: Державний бюджет України 2019: головні цифри
Економічний експерт Андрій Новак розповів, що прискорення бюджетного процесу у порівнянні з минулими роками пов'язане з вимогами місії Міжнародного валютного фонду. У вересні під час відвідин України, вона дала чіткий сигнал – черговий транш ми отримаємо лише після того, як Верховна Рада остаточно ухвалить державний бюджет на 2019 рік.
Очевидно, український уряд має гострий голод на гроші від МВФ, тому і прискорює бюджетний процес,
– пояснив Новак.
Він зазначив, що така вимога МВФ є цілком зрозумілою, оскільки його представники хочуть захистити себе від "сюрпризів" і несподіваних ідей парламенту в процесі ухвалення держбюджету.
Фільм "Донбас" вийшов у прокат
У прокат вийшов найочікуваніший український фільм "Донбас". Він вже об’їздив міжнародні кінофестивалі у Європі та Канаді, а Україна висунула його на премію "Оскар" у номінації кращий іншомовний фільм.
У Києві відбулася презентація фільму "Донбас": відео
Драма базується на реальних історіях окупованого Сходу, де в центрі уваги територія і його мешканці.
Читайте також: Фільм "Донбас" претендує на "Оскар": що варто знати про гучну українську стрічку
"Донбас" складається з 13-ти новел, які розповідають про життя у невизнаній Новоросії. Кожна історія має документальне підґрунтя. У Росії стрічку скоріше за все, так і не покажуть. Жоден дистриб'ютор не захотів купити право на прокат.
Також у широкий прокат фільм паралельно виходить і в Польщі. Далі – показ на кінофестивалі в Іспанії, Швеції та у Сполучених штатах.
Офіційний трейлер фільму "Донбас"