Тому Міністерство фінансів України отримало доручення переглянути кошторис проведення військового параду та знайти джерела фінансування, відповідне доручення прем'єр-міністр дав главі відомства Оксані Маркаровій під час засідання уряду 10 липня.
Як реагують українці: Парад – це не просто танчики покатати: як на ідею Зеленського скасувати парад реагують у мережі
Гройсман наголосив, що рішення Зеленського виділити 300 мільйонів українським воїнам є "абсолютно правильним" і це його підтримує. Водночас прем'єр відзначив, що Україна повинна провести парад до Дня Незалежності.
Цей парад має бути парадом гордості, доблесті, гідності нашого українського народу, держави. І вважаю, що під час цього параду мільйони українців зможуть засвідчити свою шану та повагу до наших героїв,
– наголосив він.
Прем'єр також зазначив, що профінансувати проведення параду мають не за рахунок соціальних виплат, а за рахунок інших джерел. При цьому Гройсман додав, що має "думки про джерела фінансування параду".
Мінфін проведе аналіз – і після цього уряд надасть пропозиції щодо фінансування параду президенту Володимиру Зеленському, який і має ухвалити остаточне рішення.
Що запропонував Володимир Зеленський замість параду?
Глава держави хоче виділити 300 мільйонів гривень на премії українським військовим. Володимир Зеленський назвав щорічний парад на День Незалежності "помпезним і недешевим". Водночас Зеленський запевнив, що святкування Дня Незалежності відбудеться – однак у новому форматі.
Тим часом на сайті президента України 9 липня з'явилася петиція з вимогою до глави держави Володимира Зеленському провести в День Незалежності військовий парад у Києві. Автор петиції Мирон Дмитрик аргументував своє звернення тим, що під час військової агресії Росії українські військові заслуговують на увагу і пошану.
Минулорічний парад з нагоди 27-ї річниці Незалежності України та 100-ї річниці відродження Української державності мав назву "Марш нової армії". У ньому взяли участь понад 4,5 тисячі військовослужбовців та 250 одиниць військової техніки.