Нині ж держава застрягла у технічних форматах, де нічого вирішити не вдається. Про це Саломе Зурабішвілі заявила в інтерв'ю грузинському "Першому каналу".
Цікаво: Президентка Грузії відклала візит до Києва "через процеси в Україні"
Ці технічні формати зовсім безрезультатні, позаяк бюрократи не ухвалюють політичних рішень, яких ми очікуємо. З першого дня я вимагала працювати над тим, щоб повернути женевському формату політичний масштаб, адже Женева починалася як політичний рівень, а вже потім опустилася до технічного,
– наголосила президентка Грузії.
Вона, зокрема, неодноразово зверталася до президента Франції Еммануеля Макрона з проханням згадати про Грузію на зустрічі у нормандському форматі. Президентка заявила, що її країна не використовує усі можливі ресурси для вирішення питання окупації Росією, як це робить Україна.
"Якщо була б така можливість, то нам потрібен свій формат, схожий до нормандського. Мовиться про формат, де Грузія була б представлена разом зі своїми партнерами, позаяк нам не під силу вести переговори наодинці", – переконана Саломе Зурабішвілі.
До слова: Грузія очолила Раду Європи на пів року
За її словами, щоб переговори були ефективними, сторони не повинні бути у нерівних умовах, у яких опиниться Грузія в іншому випадку.
Нам потрібна ця підтримка. Саме тому і Україна підтримує цей формат, а не входить у прямі відносини з Росією. У майбутньому, можливо, і потрібні будуть ці прямі відносини, але зараз треба з чогось почати,
– резюмувала грузинська лідерка.
Що відомо про російську окупацію частини Грузії
Бойові дії відбулися у серпні 2008 року. З одного боку була офіційна грузинська влада, а з іншого Росія та самопроголошені республіки "Абхазія" та "Південна Осетія". Конфлікт тривав лише 5 днів.
У підсумку Росія окупувала 20% території Грузії, визнавши незалежність фейкових республік. Натомість Грузія розірвала дипломатичні взаємини з Москвою.
Сьгодні країни перебувають у стані гібридної війни у гарячій фазі, оскільки Росія впливає на Грузію всіма своїми зусиллями, триває повзуча анексія та у країні все потужніше працюють російські інституції, що здійснюють вплив на громадську думку та настрої в суспільстві. Водночас через агресію Росії процес вступу Грузії до НАТО гальмується.