За словами президента, у Росії "занадто холодно", щоб відкривати вікно діалогу. Зеленський переконаний, що треба чітко розуміти, що буде далі.

Читайте також Росія і Німеччина обговорили транзит газу через Україну після 2024 року: про що домовились

Мені здається, що досить холодно, щоб відчиняти вікна. Потрібно точно розуміти, що там за вікнами,
– сказав глава держави.

Зеленський порадив новому уряду Німеччини, перш ніж йти на діалог, дізнатися, що саме відбувається у Росії. Водночас він підкреслив, що Німеччина має суверенне право вести свої діалоги, особливо з економічних питань.

Позиція німецького уряду щодо України та Росії

  • Депутати німецького уряду висловили беззаперечну підтримку суверенітету України. Також у Бундестагу назвали Росію агресором та стороною конфлікту на сході України.
  • Як запевняв представник більшості, депутат від СДПН Нільс Шмід, новий федеральний уряд усвідомлює особливу відповідальність Німеччини за втілення у життя мінських угод, роботу нормандського формату. Він зазначав, що і Росія має усвідомлювати свою відповідальність.
  • Як розповіла нова міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, сертифікацію російського газопроводу припинили через міжнародні норми. "Північний потік-2" не відповідає нормам Європейського союзу. Мовиться і про питання, пов'язані з його будівництвом.

Вас може зацікавити нова політика уряду Німеччини: дивіться відео