Таку думку у своєму блозі "Большой мир" висловив журналіст Юрій Мацарський. Він зазначив, що у людей немає ніякого шансу за допомогою виборів змінити систему чи навіть незначних політиків.
Повний блог Політичний близнюк Путіна: чим закінчаться вибори в Сирії
Роль виборів для Асада
Мацарський нагадав, що попередні вибори в Сирії були у 2014 році. Тоді Асад привів на вибори 2 інших кандидатів, які постійно його хвалили. На виборах він нібито отримав понад 90% голосів.
У такий спосіб він намагався, за словами журналіста, продемонструвати народу свою демократичність та готовність до конкурентної боротьби.
Імітація демократії, таким як Асад, необхідна для одної-єдиної цілі: хоча б зробити вигляд легітимності, тобто, законності своєї влади,
– пояснив Мацарський.
На його думку, на чесних виборах у демократичній країні, де медія є незалежними, Башар Асад ніколи б не став навіть "головним у поїзді". Також він зазначив, що неабиякий вплив на буцімто перемогу Асада мають керівники бізнесу.
Читайте також Російський слід у М'янмі: для чого Путіну ще одна гаряча точка
Що спільного між Асадом і Путіним
Як зауважив Мацарський, обох президентів до влади привели попередники. Місце очільника Кремля Путін отримав від Бориса Єльцина, натомість Асад – від свого батька, що захопив владу Сирії ще у 1970 році.
Також в Росії, як в Сирії, всі вибори проводять, хоч результат є відомим заздалегідь. Однак, на думку журналіста, якщо Асад контролює лише владу в Сирії, то Путін прагне відданості й від інших сусідніх держав.
Повний блог "Большой мир" за 2 травня 2021 року: дивіться відео