Ізраїль та ХАМАС застрягли у вічній кризі – це пастка війни. На думку аналітиків, це змушує їх рухатися по замкненому колу. Відтак обстріли Сектори Гази, скоріш за все, поновляться знову.
Нагадаємо Уночі почало діяти перемир'я в Ізраїлі: ЦАХАЛ констатує тишу
ХАМАС скористався приводом для ескалації
З того часу, як ісламістська група захопила контроль над Сектором Гази у 2007 році, обидві сторони провели 4 війни та кілька менших битв.
ХАМАС вважає боротьбу з "сіоністськими загарбниками" своєю місією. Втім, наразі більшість жителів Сектора Гази розглядають ХАМАС як авторитарне та корумповане угрупування, а не "воїнів-визволителів".
Саме через низку терактів бойовиків у 1990 і 2000 роках сталося розірвання мирних угод, яких досягли в Осло. Проте ХАМАС звинувачує в усіх проблемах та ескалації ізраїльську агресію і вважає себе єдиним справжнім захисником палестинської держави.
ХАМАС у квітні-травні 2021 року не планував нападу на Ізраїль, але бойовики побачили можливість нагадати про себе. Їхні напади насправді малоефективні, бо ракети завдають відносно невеликої шкоди. Чого не скажеш про ракетні удари з боку Ізраїлю.
Ракети ХАМАС не завдають сильної шкоди Ізраїлю / Фото Getty Images
Наприклад, бойовики були здивовані тим, як сильно Ізраїль завдав удару у відповідь 10 травня.
Конфлікт загостриться знову
Ізраїльські офіцери заявляють, що значно послабили можливості ХАМАС. Але навіть вони розуміють, що група не буде сидіти склавши руки протягом тривалого часу. Коли з'явиться наступна іскра конфлікту, бойовики використають її.
Немає причин сумніватися в тому, що конфлікт не загостриться знову, пише The Economist. Обидві сторони вже звикли до того, що ескалація періодично загострюється.
Наразі ні міжнародний тиск, ні вичерпаність ресурсів Палестини, ймовірно, не зупинить конфлікту.
Ізраїль та ХАМАС вийдуть із цієї битви так само, як і вступили в неї: нічого не вигравши та нічого не вирішивши. І все ж вони, швидше за все, знову вступлять у бойові дії з часом,
– зазначають аналітики.
Зупинка обстрілів у Ізраїлі: головне
- Режим припинення вогню почав діяти 21 травня з 02:00 за місцевим часом, що збігається з київським.
- Перестати обстрілювати Сектор Гази одностайно схвалили члени Кабінету безпеки Ізраїлю.
- Пізніше з'явилася інформація, що на це рішення пристали й палестинці.
- В уряді Ізраїлю говорять, що жодних умов до перемир'я не було погоджено. Палестинці, за словами джерел ЗМІ, погодилися на режим тиші через те, що ослабли. Щодо Ізраїлю, то на нього вплинув міжнародний тиск.
- Наразі ізраїльський ЦАХАЛ підтверджує, що обстріли з обох боків припинилися.