Члени Кабінету безпеки проголосували за припинення вогню. Перемир'я має початися 21 травня з 02:00 за місцевим часом (він збігається з київським – 24 канал).

Дізнайтеся Чому евакуацію українців з Сектора Гази досі затримують

Ізраїль готується припинити обстріли

Засідання Кабінету безпеки розпочалося ввечері 20 травня. Передували йому повідомлення про те, що прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху попросить схвалення на те, щоб припинити вогонь у бік Сектору Гази.

Як зазначають ЗМІ, силовики із Кабінету безпеки одноголосно підтримали рішення про припинення вогню. Чиновники в Єрусалимі зробили висновок, що продовження обстрілу може призвести до різкої міжнародної критики та засуджень Ізраїлю в Раді Безпеки ООН.

ХАМАС також підтримує рішення про деескалацію

Спершу, за словами Нетаньяху, Ізраїль був готовий до одностороннього припинення вогню. Проте джерела ХАМАСу повідомили, що палестинська група також вже погодилася на припинення вогню.

Як зазначають в Ізраїлі, до такого кроку бойовики вдаються через те, що значно ослабли. По-перше, у них закінчуються боєприпаси, а по-други – в обстрілах загинуло керівництво війська.

Загострення у Секторі Гази: коротко

  • Загострення ізраїльсько-арабського конфлікту почалося на початку травня.
  • Ізраїль почав виселяти палестинців з їхніх домівок у Східному Єрусалимі, тому на їхній захист вийшли сотні людей із протестом.
  • 7 травня між палестинцями та ізраїльськими правоохоронцями спалахнули криваві сутички на Храмовій горі. Опісля почалися ракетні обстріли.
  • Взаємні обстріли тривають понад 10 днів: є загиблі і постраждалі з обох сторін.
  • З початку ескалації між Ізраїлем та ХАМАСом було випущено понад 4 тисячі ракет.
  • Якими були історичні передумови та сучасні приводи до напруженості ситуації в Ізраїлі, детальніше читайте за цим посиланням.