Водночас ситуація між Ізраїлем та Іраном стала більш напруженою через інцидент на ядерному об'єкті. Про це розповів головний редактор порталу "Україна по-арабськи" Мохаммад Фараджаллах.
До теми Іран буде відповідати, – журналіст назвав наслідки аварії на ядерному об'єкті
Він пояснив, що після інавгурації Джо Байдена саме Іран запрошує США повернутись в угоду. Фараджаллах зазначив, що Євросоюз відповідну ініціативу також підтримує, однак в Ізраїлі відкрито проти ядерної програми Ірану.
Для американської дипломатії, на думку головного редактора порталу "Україна по-арабськи", інцидент в Ірані – це шанс подумати про те, що кращим варіантом буде повернутись до ядерних домовленостей за 2015 рік і тоді світове суспільство матиме законний шанс контролювати програму.
Якщо Вашингтон пропустить цей шанс, тоді у Білого дому будуть серйозні проблеми перед своїми опонентами. Ізраїль може намагатись вмовити американців не повертатись в ядерну угоду,
– сказав Фараджаллах.
Що відомо про ядерну угоду Ірану та США?
У 2015 році Іран, Велика Британія, Німеччина, Китай, Росія, США та Франція погодили Спільний всеосяжний план дій (СВПД), в якому мовилося про скасування санкцій щодо Ірану.Тегеран взяв на себе низку зобов'язань в атомній сфері. Проте у 2018 році з СВПД вийшли США. Згодом Іран оголосив про скорочення своїх зобов'язань у межах ядерної угоди.
У лютому 2021 року в Ірані заявили, що готові до переговорів щодо ядерної угоди за умови скасування санкцій США.
Ймовірність причетності до атаки в Ірані Ізраїлю
Журналіст припустив, що офіційну заяву від Ізраїлю щодо інциденту на ядерному об'єкті в Ірані потрібно почекати декілька днів.
"Зазвичай Ізраїль одразу не визнає нічого, вони спочатку переконуються, що операція дійсно пройшла успішно", – сказав Мохаммад Фараджаллах. Він додав, що Ізраїль ніколи не бере на себе відповідальність за операції, щоб з ними не можна було офіційно судитись.
Мохаммад Фараджаллах про ситуацію довкола аварії в Ірані: дивіться відео