Протягом 676-ї доби війни проти України російські війська завдали 9 ракетних та 55 авіаційних ударів, а також 79 обстрілів з РСЗВ. Попри втрати, ворог не припиняє спроби прорвати оборону. У цьому матеріалі 24 Каналу читайте, що відбувається на фронті, та дивіться на карту бойових дій.
Дивіться також Боротьба за життя триває․ Як Україна пережила 2023 і що на нас може чекати у 2024
Ситуація на напрямках
- Куп'янський напрямок. За повідомленням ОСУВ "Хортиця", наші військові успішно відбили вісім атак ворога біля Синьківки в Харківській області, де противник намагався прорвати лінію оборони.
- Лиманський напрямок. Сили оборони України зупинили дві спроби противника атакувати поблизу Макіївки в Луганській області, зберігаючи міцні позиції.
- Бахмутський напрямок. Наші захисники відбили дев'ять атак окупантів у районі Богданівки, Кліщіївки та Андріївки в Донецькій області, завдаючи ворогу втрат.
- Авдіївський напрямок. Військові ОСУВ "Таврія" стримали п'ять ворожих атак біля Степового та Авдіївки, а також тринадцять атак у районі Первомайського та Невельського, не дозволяючи ворогу оточити Авдіївку.
- Мар'їнський напрямок. Сили оборони України успішно відбили вісім атак противника в районах Красногорівки, Мар'їнки та Новомихайлівки в Донецькій області.
- Шахтарський напрямок. Українські воїни відбили дві атаки ворога біля Приютного в Запорізькій області, утримуючи свої позиції.
- Запорізький напрямок. Наші захисники відбили чотири атаки окупантів на захід від Вербового та на схід від Копані в Запорізькій області.
- Херсонський напрямок. ОСУВ "Одеса" повідомляє, що українські військові продовжують розширювати плацдарм, відбивши тринадцять штурмових дій загарбників, які намагався витіснити наші підрозділи з займаних позицій.
Який вигляд має лінія зіткнення станом на кінець 2023 року: дивіться на карті від DeepState
Додамо, що на Півночі – тобто на Сіверському та Слобожанському напрямках – російська армія:
- зберігає присутність у прикордонних районах;
- проводить активну диверсійну діяльність, аби ЗСУ не перекинули війська на загрозливі напрямки;
- нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону в Бєлгородській області.
Водночас в зоні відповідальності ОСУВ "Північ" – оперативна ситуація залишається без суттєвих змін. Йдеться про Волинський та Поліський напрямки.
Аналіз Інституту вивчення війни
Нещодавно аналітики з ISW публікували зведення з лінії фронту. За їхніми словами, російські війська уже давно активізували операції на Сході України, прагнучи захопити Луганську область та просунутися в Харківській області, а також оточити Авдіївку в Донецькій області.
На Півдні України Росія збільшує військову присутність, адаптуючи технології для бойових дій. Окупаційна влада інтегрує загарбані території, намагаючись викорінити українську ідентичність через адміністративні та соціальні заходи.
Дивіться також "Все (не) закінчиться до Різдва"․ Чому світ палає, а війни стають довшими і жорстокішими
Водночас російські офіційні особи відмовляються від переговорів, заявляючи про намір досягти "максимальних цілей" в Україні, що підкріплюється пропагандою. Кремль намагається зміцнити свій інформаційний простір, підриваючи підтримку України та просуваючи вигідні наративи.
На фронті російські сили мають часткові успіхи в Кремінній, Бахмуті, Авдіївці, але бої тривають по всій лінії зіткнення. Часто реорганізація російських військових підрозділів відбувається з метою зміцнення контролю над окупованими територіями.