Про це 24 Каналу розказав військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан, зауваживши, що картон дуже підходить для того, аби дрон тримався у повітрі, а потім знищив ціль. До слова, після вибуху уражаючі елементи картонних дронів накривають доволі велику площу.
До теми Це геніально, – Катков назвав переваги картонних дронів на фронті
"Він виконує своє завдання. Ніде він не розмокне. Є механізм керування – це певна система зв'язку, двигун, батарея. Усе це картон прекрасно утримує півтори, максимум дві години у повітрі", – наголосив льотчик-інструктор.
Яку нову зброю розробили в Україні: дивіться відео
Переваги картонних дронів
До того ж це дешевий продукт. А Україні треба велика кількість безпілотників. Чим вони дешевше – тим краще. Тому, це перевага таких БпЛА.
Ще один плюс картонних дронів – це дуже маленька ефективна площа розсіювання. Вона як у горобця. Адже в основному відображення сигналу радіолокатора противника йде від металевих частин – двигуна, батареї та системи управління.
Через маленьку ефективну площу розсіювання локатор системи ППО росіян може просто не помітити безпілотник. Або навіть сприйняти його як шум – тобто навіть не показувати його на екрані.
З цього боку, напевно, це найкращий варіант для виконання бойових завдань,
– зауважив Роман Світан.
Як можна удосконалити розробку
Військовий експерт додав, що також цей дрон можна покращити. Наприклад, замінити двигун на керамічний внутрішнього згорання. А ще – поставити пластиковий паливний бак.
"І тоді він може пройти ту саму відстань трохи швидше. Тут є куди інженерній думці рухатися", – додав полковник ЗСУ в запасі.
Дрони нищать ворога
- Під Бахмутом за одну ніч українські військові уразили техніку окупантів на понад 5 мільйонів доларів. За допомогою одного ударного дрона бійцям вдалося знищити ворожий танк, гаубицю та мостоукладальник.
- Українські дрони успішно вдарили по техніці ворога на острові Джарилгач на Херсонщині. Окрім того, безпілотники ще й відзняли знищення російської техніки.
- Окупанти відтягують свою техніку на відстань, адже розуміють, що ЗСУ можуть завдати удару нічними дронами-"бомберами". Такі безпілотники виготовляються українськими компаніями.