Як повідомляють російські ЗМІ, меморіал організували біля казанської школи №175. Саме там 11 травня сталася трагедія.

Важливо Стрілянина в Казані: Путін видав те ж розпорядження, що й після теракту в Керчі

Вдень біля меморіалу постійно перебувало приблизно 100 людей. І навіть після заходу сонця люди продовжували приносити квіти. Російські силовики пускали їх групами по 20 осіб. Багато з людей несли м'які іграшки до місця трагедії, адже під час стрілянини загинули діти.

Також люди приносили таблички до меморіалу. На одній з них було написано: "Ти не бог, ти – гнида". Її розмістив місцевий мешканець Казані. У такий спосіб він звернувся до стрілка Ільназа Галявієва. Під час допиту він запевнив, що ще кілька місяців тому усвідомив, що начебто є "богом". А невинних людей Галявієв вбив через ненависть.

У Казані організували стихійний меморіал / Фото "Медуза", МХБ, "Новая газета"

Табличка "Ти не бог, ти – гнида" біля меморіалу: дивіться відео

Люди організували імпровізований меморіал: дивіться відео

Стрілянина у школі Казані: головне

  • Вранці 11 травня у російському місті Казань 19-річний Ільназ Галявієв вчинив стрілянину у гімназії №175. У паніці діти намагалися сховатися і навіть вистрибували з вікон. 
  • У результаті нападу загинули щонайменше 10 людей, серед них – школярі та вчительки. Ще 21 особа із травмами перебувають у лікарні.
  • У МВС Татарстану заявили, що Галявієв у школі діяв самостійно. 4 травня він завів телеграм-канал "Бог". А вже 6 травня почав писати повідомлення із закликами визнати його богом.
  • За останніми даними, 19-річному стрілку загрожує довічне ув'язнення. Частина 2 статті 105, за якою порушено кримінальну справу, передбачає також смертну кару, але в Росії на неї накладено мораторій.