Таку думку 24 каналу висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Читайте також: Трамп прокоментував накази Кім Чен Ина про вбивства членів його власної сім’ї

Кім Чен Ин своїми агресивними заявами набив собі ціну, підняв ставки так високо, щоб можна було легко сісти за стіл переговорів. Це була його мета. В нього є багато проблем – відсталість промисловості, немає можливості вільно торгувати. Хоча Кім Чен Ин не готовий поступатися своїми принципами: диктатурою, провести відкриті вибори, встановити свободу преси. Він хоче отримати бонус від Заходу, але не готовий змінитися і стати прозахідним,
– зауважив Микола Давидюк.

Водночас, за його словами, якщо почнеться денуклеаризація, угоду про що підписали Дональд Трамп і Кім Чен Ин, то це може призвести до того, що через кілька років ми побачимо процес об’єднання двох Корей. Питання, яка з Корей яку поглине. Чи демократична розвинута Південна Корея? Чи недемократична і нерозвинута КНДР? Це цивілізаційний вибір, що знайде відлуння в інших країнах, вплине на політичні вибори.

"Найбільший ризик, щоб Кім Чен Ин політично не з’їв Південну Корею. Це унікальна країна, – найбільш демократизована, яка задає політичні стандарти в регіоні. Якщо буде відкат демократії в цьому регіоні, це буде негативним сигналом для світу і посилить Китай. Хоча лідер КНДР – політик, який уміє дивувати. Два роки тому ніхто б не повірив, що він сяде за стіл переговорів зі США. Тому, що він робитиме далі – загадка", – наголосив Микола Давидюк.

Нагадаємо, 12 червня в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа і лідера КНДР Кім Чен Ина. Лідери США та КНДР підписали важливу угоду, яка полягає у встановленні мирних відносин, звільненні полонених та спільній роботі над денуклеаризацією півострова.

Що таке денуклеаризація? Усунення ядерної зброї з визначених територій; створення зон, у яких заборонено виробляти, дислокувати та складувати атомну зброю.