Відповідну заяву зробив міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган.

Дивіться також Таємна місія Сі і три варіанти для Путіна: що західні ЗМІ пишуть про китайський візит до Москви

Очільник китайського МЗС заявив, що візит Сі Цзіньпіна до Москви продемонстрував "глобальний імідж Китаю як миротворця". Водночас міністр відреагував на заяву президента США Джо Байдена про "боротьбу демократії проти автократії".

Цінь Ган натякнув, що Пекін разом з державою-агресором протистоятимуть Заходу. Він зазначив, що "зіткнувшись зі зростанням односторонності та гегемонізму", Китаю і Росії тим більше є цінними консолідація і зміцнення стратегічної координації.

Російська сторона підтвердила свою прихильність якнайшвидшому відновленню мирних переговорів і привітала готовність Китаю відігравати позитивну роль у політико-дипломатичному врегулюванні "кризи" (повномасштабної війни – 24 Канал) в Україні,
– заявили в МЗС.

Дізнайтеся більше Сі Цзіньпінь залишив Росію: що відомо про візит президента Китаю до воєнного злочинця Путіна

Коротко про візит Сі до Москви

  • Лідер Китаю прибув до столиці Росії 20 березня. Там він зустрівся з воєнним злочинцем Владіміром Путіним.
  • РосЗМІ заявили, що Путін та Цзіньпін домовилися про спільний захист інтересів та спільні навчання. Окрім того, Росія та Китай виступають за "об'єктивне розслідування" вибухів на "Північних потоках".
  • Президент Росії також заявив, що ознайомився з так званим "мирним планом" Китаю і сказав, що країна-терористка нібито готова до мирних перемовин.
  • Також воєнний злочинець намагався вижебрати у китайської сторони реалізацію спільних ініціатив та проєктів. Путін намагався переконати Сі, що Китаю потрібні російські енергоносії. Окрім того, Росія намагається затягнути на свій ринок якнайбільше китайських товарів, аби замінити ними продукцію брендів, які вийшли з країни-терористки.
  • Окрім того, російський диктатор, звичайно ж, побідкався китайському лідеру через НАТО.