Пекін напрацював кадрову технологію: звільнити без пояснення причин і через місяць – два призначити нового керівника. Таким припущенням в етері 24 Каналу поділився політолог Володимир Фесенко.

Читайте також Китай проводить досліди на прикладі Росії: для чого Пекін це робить

Подібні історії вже були

Як розповів політолог, подібна ситуація уже траплялася у Пекіні. У липні 2023 року Цинь Гана звільнили з посади міністра закордонних справ Китаю.

Також цього року лідер КНР Сі Цзіньпін замінив Лі Ючао, який був командувачем ракетних військ Народно-визвольної армії Китаю.

Це схоже на певні кадрові чистки. Можливо вони чимось провинилися,
– сказав Фесенко.

Чому звільнили Лі Шанфу

Західні ЗМІ писали різні версії звільнення ексголови МЗС Китаю Цинь Гана. Навіть особисті, що буцімто він має коханку та зв'язки зі США.

Фесенко припустив, чому звільнили Лі Шанфу: дивитися відео

Натомість міністра оборони Лі Шанфу могли звільнити через корупцію та певні помилки.

Це специфічна китайська кадрова політична технологія. Я не думаю, що тут є великий кадровий політичний зміст,
– пояснив Володимир Фесенко.

Окрім ситуації з Цинь Ганем, що з огляду стилю зовнішньополітичних дій впливає на зовнішню політику Китаю.

Що відомо про звільнення Лі Шанфу

  • У вівторок, 24 жовтня, міністра оборони Китаю Лі Шанфу звільнили з посади – причини усунення та ім'я нового кандидата наразі не відомі.
  • Зазначається, що інформація про відставку Лі Шанфу з'явилася за кілька днів до приїзду делегації Пентагону до Пекіна на регіональний форум.
  • Міністр оборони зник з поля зору громадськості два місяці тому. Минулого місяця агентство Reuters повідомило, що Лі Шаньфу пропав безвісти.