Про це 24 Каналу розповіла голова правління Української асоціації китаєзнавців Віта Голод. За її словами, Китай підтвердив, що не має територіальних претензій до Росії та не піде на такі кроки.

Читайте також Китай вважає Білорусь областю Росії: навіщо Лукашенко їздив до Сі Цзіньпіна

Протистояння зі США – у фокусі

Віта Голод вважає, що Китай зараз сконцентрований на певному протистоянні зі США. Вона посилається на китайські документи, в яких вказано, що це протистояння – найбільша загроза безпеці КНР.

Як зазначила Віта Голод, Китай вимушений захищатись у цьому протистоянні, а томі шукає собі можливих союзників. Цю роль чудово виконав самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко, який одразу ж заявив, що підтримує Китай у всіх його геополітичних прагненнях.

"Тобто Китай вимушений захищатись в цьому протистоянні. Ще 28 лютого був комітет із закордонних справ США, де було підтримано ряд законів, які, звичайно, не сподобаються Китаю. Це продовження підтримки акту підтримки Тайваню, притягнення відповідальності Китаю щодо аеростатів, накладання санкцій на китайські компанії", – зазначила Віта Голод.

Китай сфокусований на протистоянні зі США: дивіться відео

Голова правління Української асоціації китаєзнавців відзначила, що американо-китайське протистояння зовсім не на руку Україні та сказала, що не потрібно пов'язувати ситуацію з Тайванем з Україною, оскільки природа цих конфліктів – різна.

Щодо Росії, то, за словами Віти Голод, Китай ще на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну не став окреслювати територіальні претензії до Росії й надалі дотримуються цього принципу.

Як Китай та Білорусь підіграють Росії

  • Китай не засудив російське вторгнення та продовжує ігнорувати злочини загарбників. Офіційні особи КНР називають війну "української кризою", але при цьому виступають за мирне врегулювання не називаючи сторону, що винна у війні.
  • Самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко відвідав Пекін, де зустрівся з лідером КНР Сі Цзіньпінем. Ця зустріч може свідчити про те, що Лукашенко шукає в Китаї політичного захисту від Росії.
  • Також Лукашенко міг підписати угоди з Китаєм, які дозволять Росії обходити санкції. Всього було підписано 16 документів, через які Білорусь може стати "буфером" між Китаєм та Росією.