Так у коментарі 24 Каналу заявив експерт-міжнародник Євген Добряк. Він переконаний, що одне із головних завдань Китаю – це логістичні шляхи до Європи через Білорусь.
Дивіться також Підтримка Росії – частина глобального плану Китаю: чи наважиться надавати їй зброю
"Обхід санкцій, які накладені на Росію, також через Білорусь. Це дуже серйозний аспект, який може бути. Але я не думаю, що це буде стосуватися озброєння і військової техніки", – заявив він.
Добряк припустив, що це можуть бути товари подвійного призначення, адже санкцій на Білорусь щодо них, мікроелектроніки поки що немає.
Експерт-міжнародник вважає, що Китай хоче взяти під свій вплив колишні республіки СРСР. Мовляв, в європейській частині є досить багато інтересів Китаю, а через повномасштабну війну Росії з Україною обірвалися дуже серйозні ланцюги логістичних поставок товарів Китаю до ЄС.
Експерт-міжнародник розказав, що означає візит Лукашенка до Китаю: дивіться відео
Історія повторюється
Він упевнений, що Білорусь має важливе значення для Китаю, адже вона розташована для нього у вигідному географічному положенні.
Експерт-міжнародник зауважив, що фактично Сі Цзіньпін виконує місію, які свого часу хотів зробити колишній глава Китаю Мао Цзедун. Мовляв, він ще у 1949 році пропонував Йосипу Сталіну варіацію, що Китай може стати 16 республікою СРСР, тобто, щоби потім асимілювати й домінувати над Радянським Союзом.
Сі Цзіньпін робить таку ж диспозицію на колишньому пострадянському просторі,
– сказав він.
Яким був візит білоруського диктатора
Він зауважив, що візит до Китаю самопроголошеного президента Білорусі Алєксандра Лукашенка дуже серйозний. Усе через те, що він має державний статус і приймали білоруського диктатора на високому рівні. Це був, зокрема, і обід в золотій залі, і обхід почесної варти.
"І підписані 16 стратегічних документів. Плюс до того, оголошено про щорічне всебічне партнерство між Білоруссю та Китаєм", – розказав Добряк.
За спиною у Китаю
На думку Євгена Добряка, підписані документи між Білоруссю та Китаєм та їх стратегічне партнерство свідчать про те, що глава КНР прикриває й буде прикривати Лукашенка від тиску Путіна щодо прямої участі Білорусі у війні проти України.
Участь білоруських збройних сил проти України, знову відкриття кордонів й можлива агресія проти України з боку Білорусі. Це Сі Цзіньпіну не вигідно,
– зауважив він.
Добряк упевнений, що так Алєксандр Лукашенко серйозно балансує на свою користь.
"Гарантії безпеки для себе – це номер один. Ну і гарантії безпеки, безпосередньо, для Білорусі, щоб зупинити можливе поглинання Росією і в економічному, і в політичному повністю Білорусі", – підсумував експерт-міжнародник.
Що відомо про візит Алєксандра Лукашенка до Китаю
- Самопроголошений президент Білорусі поїхав до КНР 28 лютого з триденним візитом. Раніше Лукашенко заявляв, що йому начебто треба "вибудовувати дружбу" з Китаєм.
- Алєксандр Лукашенко підписав з главою Китаю Сі Цзіньпінем пакет з 16 документів. Ці документи можуть бути на користь Росії, адже там мовиться навіть про науково-технічне співробітництво.
- Президент громадської організації "Ліберально-демократична ліга України" Артур Харитонов заявив, що Китай буде мати вагоме значення у ведення справ в Білорусі. Він вважає, що Алєксандр Лукашенко тепер залежний не лише від Владіміра Путіна, але й від Сі Цзіньпіна.