Президент США Джозеф Байден підписав законопроєкт про допомогу Україні та іншим партнерам. Цей пакет загальною вартістю 95 мільярдів доларів включає майже 61 мільярд доларів на допомогу Україні, 26 мільярдів доларів для Ізраїлю та 8 мільярдів доларів для Індо-Тихоокеанського регіону.

Дивіться також "Путін вірить, що зможе пройти крізь руїни": Зеленський звернувся до учасників "Рамштайну"

Коли США відправлять допомогу Україні

Президент Сполучених Штатів Джо Байден вдень, 26 квітня, оприлюднив інформацію щодо того, коли США зможуть надіслати зброю для наших Сил оборони.

Він також нагадав, що рано-вранці в середу, 24 квітня, йому на підпис надійшов закон із грошима для України. Документ був підписаний ще до полудня.

І на цьому тижні ми відправляємо зброю та техніку в Україну, яка захищається від російських бомбардувань,
– заявив Байден.

Ще у день підписання американський лідер заявив, що хоче зробити все, щоб якомога швидше просунути цей пакет. Тоді він пояснив, що цей пакет допоможе безпеці в Європі.

"Протягом декількох наступних годин я зроблю все, щоб передати це у відповідні органи, щоб ракетні системи, зброя були направлені в Україну", – сказав президент США.

Як ухвалювали законопроєкт про пакет допомоги для України

  • Палата представників США ввечері 20 квітня прийняла законопроєкт про надання Україні допомоги у розмірі 60,8 мільярда доларів. У вівторок, 23 квітня, пакет допомоги розглядали у Сенаті.
  • Однак республіканці знову спробували затягнути голосування. Вони скаржилися, що не можуть запропонувати свої поправки до законопроєктів про допомогу Україні.
  • Пакет документів негайно передали у Сенат, який заради якнайшвидшого голосування навіть змінив графік роботи. Лідер демократичної більшості Чак Шумер запевнив, що зробить все, аби законопроєкт потрапив на стіл Джо Байдена.
  • Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван зазначив, що законопроєкт забезпечить потреби України до кінця 2024 року. А затягування з військовою допомогою призвело до того, що Україна втратила Авдіївку.