Про це 24 Каналу розповів політичний експерт та керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок. Він вважає, що у Пригожина тепер є фактично вирок після розриву стосунків з Путіним. Втім він має шанс врятуватися.

Читайте також Питання життя і смерті: як "вибори" розпочали зворотній відлік для Пушиліна та Пасічника

Пригожин висковзнув з-під "крила" Путіна

Євгєній Пригожин, найімовірніше був політичним "проєктом" Владіміра Путіна. Однак тотальний контроль над Пригожиним з боку російського диктатора вже втрачений.

Тому що Путін вирішив просто Пригожина знищити, він йому вже не потрібен. Він – відпрацьований матеріал. Цей проєкт похоронений,
– наголосив Валерій Клочок.

Очевидно, ватажок ПВК "Вагнера" має свою авдиторію в Росії. Він є "своїм" для багатьох росіян – прямолінійний, пов'язаний з криміналом, критикує владу та військове керівництво. Для російського населення такий персонаж є цілком прийнятним та зрозумілим.

"Я б не хотів, щоб така "нормальність" була в Росії на рівні закону. Росія будувала себе за "пригожинськими стандартами", світ в цьому незацікавлений. А ось використати Пригожина – світ зацікавлений", – заявив політичний експерт.

На це є вагома причина. Розуміючи, що у Пригожина фактично є вирок, то його єдиним шансом вижити може стати співпраця проти Путіна. Для нього, власне, немає різниці на кого саме працювати за гроші.

Не можна виключати різний розвиток подій, з якихось причин диктатору може бути вигідно досі підтримувати Пригожина. Однак ця ймовірність є невисокою, зважаючи на діяльність ватажка вагнерівців останнім часом.

Валерій Клочок про долю Пригожина та його співпрацю з Путіним: дивитись відео

Конфлікт Пригожина та Шойгу: останні новини

  • Стосунки між міністром оборони Росії Сєргєєм Шойгу та Євгєнієм Пригожиним залишаються дуже напруженими. Нещодавно міноборони підписало указ про примусове підписання контрактів з так званими "добровольчими формуваннями" (тобто ПВК). Пригожин публічно заявив, що вагнерівці не підуть на співпрацю. В розвідці Великої Британії наголосили, що пікова точка конфлікту Пригожина та Шойгу може настати 1 липня – крайній термін підписання контрактів.
  • Крім того, у Міністерстві оборони Великої Британії наголосили, що відмова Пригожина – це чергова навмисна спроба підірвати авторитет військового керівництва Росії.
  • Зрештою, такий конфлікт зараз не грає на користь міноборони Росії, адже саме в цей час відбувається контрнаступ ЗСУ. Тобто фактично їм доводиться "воювати на два фронти" – зовнішній та внутрішній.