Про це мовиться у розвідувальному огляді Міноборони Британії, опублікованому 15 червня. У розвідці проаналізували наказ міноборони Росії від 10 червня, який змушує членів так званих "добровольчих формувань", зокрема ПВК "Вагнера", підписати контракти безпосередньо з оборонним відомством.
Дивіться також "Випалена земля та вогняні смерчі": як і чому Росія наслідує тактику Гітлера, Сталіна та ІДІЛ
Пригожин відмовляється підписувати контракт з міноборони
Цей крок, як нагадали в Британії, був прямо підтриманий президентом Владіміром Путіним у телевізійному виступі 13 червня.
Протягом кількох місяців, пише розвідка Британії, власник вагнерівців Євгеній Пригожин піддавав сильній критиці ієрархію міноборони, але покладався на авторитет Путіна.
Однак, незважаючи на коментарі Путіна, 14 червня, Пригожин заявив, що "ніхто з бійців "Вагнера" не готовий знову йти шляхом ганьби. Тому вони не підпишуть контракти.
Риторика Пригожина перетворюється на виклик ширшим верствам російського істеблішменту. 01 липня 2023 року, крайній термін для підписання контрактів добровольцями, ймовірно, стане ключовою точкою у ворожнечі,
– резюмують у британській розвідці.
Що відомо про наказ Шойгу
- Шойгу підписав наказ, згідно з яким усі "добровольчі загони", які перебувають на фронті в Україні, мають до 1 липня укласти контракти з міноборони держави-терористки.
- Пропагандисти кажуть, що це нібито надасть добровольчим формуванням необхідний правовий статус, створить єдині підходи до організації всебічного забезпечення та виконання ними завдань.
- Пригожин заявив, що ПВК "Вагнера" не підписуватиме жодних контрактів із Шойгу. Він назвав військові частини російської армії неефективними, на відміну від підрозділів "Вагнера", а самого Шойгу поганим управлінцем.
- Представник ГУР МО Андрій Юсов заявив, що загострення внутрішніх конфліктів у Росії свідчить про близький фінал путінського режиму.
- Ексспівробітник СБУ, фахівець Українського інституту майбутнього Іван Ступак вважає, що Кремль може натиснути на Пригожина та змусити підписати контракт.