Ні Сили оборони, ні окупанти не можуть закопатися, оскільки поверхня зовсім для цього не готова. Такою інформацією з 24 Каналом поділився військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі Роман Світан, додавши, саме тому на Херсонщині постійно відбувається рух як з нашого боку, так і з ворожого.

Важливо Херсон знову під ударом: внаслідок ворожого обстрілу поранено 3-річну дитину

Чи можуть росіяни поводити наступальні дії

На території лівобережної Херсонщини за 40 – 50 кілометрів від Дніпра окупанти розмістили 50 – 70 тисяч солдатів. Фактично, російське окупаційне військо зосереджене по лінії від Кінбурнської коси до Енергодара Запорізької області. Окрім того, росіяни постійно проводять ротацію й близько 7 тисяч армійців зазвичай перебувають в русі.

Звісно, щільність мала для утримання кількох сотень кілометрів фронту. Це практично не реально. Тому росіяни в режимі активної оборони. У них є фондові рубежі на третій лінії, але вони поки перебувають між Дніпром та третьою лінією. Рух відбувається без окопування, але в мобільному режимі,
– пояснив полковник ЗСУ в запасі.

Українським військовим простіше працювати артилерією по противнику, позаяк правий берег набагато вищий. Крім того, наш 155 міліметровий калібр б'є на 7 – 8 кілометрів далі, ніж російський 152 міліметровий калібр. Сили оборони однозначно перемагають у контрбатарейній боротьбі.

Яка основна проблема для Сил оборони

За словами Світана, головна проблема для українських військових – російська авіація. Зокрема, керовані авіаційні бомби – КАБ, окупанти десятками скидають їх на лівий та правий берег Херсонщини.

КАБ

Це один з видів авіаційних боєприпасів, тобто авіаційна бомба. Вона оснащена аеродинамічними поверхнями та системою наведення для підвищення влучності потрапляння в ціль.

У Росії зараз є два типи керованих бомб:

  1. ті, які відразу проєктувалися як керовані бомби та повноцінно виробляються на заводах. Приміром, УПАБ-1500В;
  2. фугасні радянські бомби, до яких росіяни кріплять модулі корекції та управління польотом. Це ФАБ-250, ФАБ-500, ФАБ-1500.

"Не можемо з ними зараз боротися, поки не з'явиться хоча б один дальній зенітно-ракетний комплекс, приміром, SAMP/T або Patriot. Тоді можна буде відігнати на 100 кілометрів російську авіацію від берега Дніпра", – підкреслив льотчик-інструктор.

Попри це, українська авіація досить непогано допомагає захисникам на лівому березі. Натомість авіацію на 50 кілометрів прикривають наявні ЗРК середнього радіуса дії.

Світан про активність росіян на лівобережжі Херсонщини: дивитися відео

З яких напрямків ворог перекидає солдатів

Світан припустив, росіяни поки не передислоковують військових з Авдіївки, Бахмута, Донецького та Луганського напрямків. Наразі окупанти перекидають військо з новосформованих частин в Росії. Окупантів курсують за таким маршрутом: Ростов – Маріуполь – Бердянськ – Мелітополь, а потім відбувається рух на кілька напрямків:

  • Херсон;
  • Каховка;
  • Скадовськ.

До бойової готовності їм ще далеко, тому розтягують військо по лінії фронту, ставлячи завдання – обороняти. А нас намагаються стримати завдяки авіації та артилерії, якої ще достатньо на лівому березі,
– наголосив Роман Світан.

Детальніше про ситуацію в Херсонській області

  • Американський Інститут вивчення війни повідомив, що українські війська продовжують бойові дії на лівому березі Дніпра в Херсонській області. Аналітики посилаються на дані одного з російських провоєнних блогерів. Він стверджує, що українські сили за артилерійської підтримки "безрезультатно" атакували поблизу Пойми, Піщанівки та Кринок.
  • 18 листопада Генштаб повідомив, що Сили оборони відбили 12 атак Росії на східному березі Херсонської області. Також українські воїни провели "серію успішних дій" на лівому березі Дніпра на Херсонському напрямку.
  • Речниця Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк розповіла, що наші воїни посунули росіян на 3-8 км від Дніпра на лівобережжі Херсонщини, тому мінометні розрахунки вже не досягають правого берега.