Сьогодні наша держава відзначає День захисників і захисниць України. Раніше свято мало дату 14 жовтня і збігалося із Покровою та днем створення УПА. Тепер же через реформу церковного календаря ми уперше святкуємо 1 жовтня.

Дивіться також Дякуємо Вам, Герої! Як правильно українською говорити про День захисників і захисниць

Що написано на банерах

Борди знаходяться на лінії кордону з Республікою Білорусь на багатьох напрямках як нагадування білоруському режиму, який підтримує країну-агресора, про те, що Україна мужньо боронитиме свою територію,
– зазначили в ДПСУ.

Серію банерів до Дня захисників та захисниць України розмістили на українсько-білоруському кордоні українські захисники спільно з білоруськими патріотами.

Патріотичні банери на кордоні Білорусі / Фото ДПСУ

Також у дописі Державна прикордонна служба України привітала всіх, хто бореться за свободу України від російських окупантів.

ДПСУ виклали ролики, де чутно, як білоруською мовою закликають ушанувати пам'ять загиблих під час російсько-української війни.

Вшануємо пам'ять тих, хто віддав життя за незалежність України, – військовослужбовців, мирних цивільних, дорослих і дітей – усіх тих, хто міг би бути живий, якби цю війну не почала Росія,
– сказано там.

Із боку білорусів не долинуло жодного звуку.

Хвилина мовчання на українсько-білоруському кордоні: дивіться відео

Дивіться також Боротьба за свободу в найтемніші часи: історії 24 Каналу про захисників та захисниць України

Вшанування пам'яті полеглих

  • 1 жовтня о дев'ятій вся Україна зупинилася, щоб віддати шану загиблим. Хоча загальнонаціональна хвилина мовчання відбувається щодня, сьогодні особливий день. Сьогодні ми згадуємо тих, хто пішов на небо і вже звідти дивиться на нашу боротьбу.
  • 24 Канал зняв фільм про Юрія Олійника – оператора, який загинув у березні 2022 року під Попасною на Луганщині. Чоловік пішов на війну 2014 року, воював в АТО, а потім повернувся на фронт із початком повномасштабної війни. Брат говорить: було зрозуміло, що війна не зупиниться у Криму та на Донбасі.
  • Про бої Юрій говорив неохоче, тому колеги пригадують, як він водив їх у гори, пригощав цукерками і вичитував їхні матеріали про війну.