Про це 24 каналу розповів директор соціологічної групи "Рейтинг" Любомир Мисів.

Детально Ми тільки входимо в кризу, буде запит на сильну руку, – соціолог

Оцінка діяльності влади українцями в боротьбі з коронавірусом доволі висока. Майже 70% вважають запроваджений карантин ефективним. Але через два – три тижні ситуація може змінитися – коли в людей почнуть закінчуватися гроші,
– зазначає Любомир Мисів.

Водночас соціолог підкреслює: економічну кризу матиме весь світ. І як це вплине на Україну, спрогнозувати неможливо. Є багато факторів, які на це впливають: якою буде внутрішня ситуація, як працюватимуть зовнішні ринки тощо.

Говорити, що економічна криза вдарить по рейтингу президента Зеленського, зарано. Звісно, що економіка падатиме, і влада повинна буде адекватно на це реагувати. Давати певні компенсатори або звертатися до міжнародних інституцій за допомогою. Що сьогодні робиться – ухвалено закони про відкриття ринку землі і про регулювання банківської діяльності, аби відкрити лінію кредитування МВФ,
– зауважив Мисів.

Читайте також Відкриття ринку землі: коли і як запрацює історичний закон

Як українці оцінюють дії влади в боротьбі з коронавірусом?

Результати опитувань, проведених групою "Рейтинг" (І хвиля: 25 – 27 березня, ІІ хвиля: 28 – 30 березня), продемонстрували, що абсолютна більшість респондентів бачать реальною загрозу розповсюдження коронавірусу в Україні:

  • У порівнянні з початком карантину, кількість тих, хто бачить загрозу зросла з 73% до 87%.
  • 58% опитаних вважають запроваджені владою заходи щодо боротьби з коронавірусом оптимальними. 28% взагалі стверджують, що вони є занадто м’якими. Лише 6% переконані, що заходи є надто жорсткими.
  • Майже 70% вважають запроваджений карантин ефективним, чверть дає протилежні оцінки. Майже 80% опитаних підтримують рішення уряду про продовження карантину до 24 квітня 2020 року.
  • Дві третини зазначили, що мали роботу до запровадження карантину. Серед них 35% зазначили, що продовжують працювати у звичному режимі після запровадження обмежень. 29% – працюють дистанційно, 32% – знаходяться у відпустці за власним бажанням і лише 4% – втратили роботу.
  • Майже 80% переживають, що в Україні настане затяжна економічна криза. Понад дві третини схвильовані через те, що не зможуть купити необхідних ліків. Майже половина переживають, що не зможуть купити необхідних продуктів (52% – не переживають). Лише 25% схвильовані через те, що доведеться скасувати важливі події чи поїздки, водночас три чверті – не хвилюються через це.

карантин коронавірус
Нові карантинні обмеження / Інфографіка 24 каналу