Під час зустрічі Ван Ї зауважив, що Китай і Україна протягом багатьох років є стратегічними партнерами. За його словами, між народами двох країн існує традиційна дружба.

Дивіться також У Китаю з'явилися неочікувані проблеми: про що говоритимуть на Мюнхенській конференції

Чи продає Китай летальну зброю для Росії

Очільник міністерства закордонних справ Китаю під час розмови із Дмитром Кулебою висловив свої сподівання щодо подальшого розвитку співпраці з Україною.

Незалежно від того, як зміниться міжнародна ситуація, Китай сподівається, що китайсько-українські відносини розвиватимуться нормально і продовжуватимуть приносити користь двом народам,
– йдеться в повідомленні МЗС Китаю.

Зокрема, Ван Ї подякував Україні за допомогу в безпечній евакуації китайських громадян під час надзвичайної ситуації (на початку Великої війни – 24 Канал). Він запевнив, що китайський народ ніколи цього не забуде.

Водночас глава китайського МЗС підкреслив принципову позицію Китаю в українському питанні, що базується на загальних підходах його країни до розв'язання проблем "гарячих точок".

Вона полягає у прихильності політичному врегулюванню, сприянні миру й переговорам, а також утриманні від продажу летальної зброї в райони конфлікту або сторонам конфлікту,
– запевнили у відомстві.

Там запевнили, що Китай "продовжуватиме відігравати конструктивну роль у припиненні війни та якнайшвидшому відновленні миру".

Зауважимо, що раніше у Пентагоні оприлюднили звіт, у якому мовиться, що від початку широкомасштабної війни приватні й державні компанії з Китаю продали Росії БПЛА і військового спорядження на понад 12 мільйонів доларів.

Зокрема, Китай також постачав Росії стрілецьку зброю, запасні частини, навігаційне обладнання та захисне спорядження.

Глави МЗС України та Китаю зустрілися: що обговорювали

  • Темами розмови міністрів закордонних справ Дмитра Кулеби та Ван Ї стали передусім двосторонні відносини, торгівля та необхідність відновлення справедливого і тривалого миру в Україні.
  • Дмитро Кулеба проінформував міністра закордонних справ Ван Ї про бачення України щодо майбутнього Глобального саміту миру у Швейцарії.
  • Посадовці погодилися з необхідністю підтримувати українсько-китайські контакти на всіх рівнях і продовжувати діалог обидвох країн.