Такі дані оприлюднено у вироці Краматорського міського суду Донецької області, пише InternetUA.

Читайте також: У лавах СБУ виявили російського шпигуна

Так, відповідно до документу, уродженець Торезу Донецької області разом зі своїм знайомим у серпні 2015-го незаконно отримали програмне забезпечення, яке надає доступ до Електронного реєстру дозволів для переміщених осіб у районі проведення АТО.

У підсумку заволодівши ідентифікаторами, ключами, логінами та паролями, які надають можливість працювати з реєстром, вносити відповідні зміни, доповнення тощо, зловмисники організували схему безперешкодного оформлення для всіх охочих дозволів на перетин лінії розмежування з окупованої території Донецької та Луганської областей.

Крім того, зловмисники розмістили у мережі оголошення про безперешкодне термінове оформлення дозволів, вказавши свої номери телефонів. За свої послуги вони отримували від 200 до 500 гривень з клієнтів, які контактували з ними за допомогою месенджерів.

Після цього клієнти, перерахувавши домовлену суму на рахунку зловмисників, пересилають їм за допомогою месенджерів на вищевказані номери телефонів копії власних паспортів та інших ідентифікаційних документів. Далі підозрювані через незаконно отримане програмне забезпечення вносять відомості до Електронного реєстру дозволів для переміщених осіб в районі проведення АТО. В результаті клієнти незаконно отримують відповідний електронний дозвіл на перетин лінії розмежування,
– мовиться у вироці.

Також зазначається, що за допомогою цих незаконних операцій один із зловмисників за рік отримав 420 тисяч гривень, а отримані кошти він витратив на придбання квартири.

Скільки всього людей таким чином оформили собі дозволу, в судових матеріалах не згадується.

Зауважимо, що обидва фігуранти пішли на угоду зі слідством і повністю визнали свою вину. Відтак, суд затвердив кожному раніше визначене в результаті угоди з прокурором покарання: 3 роки позбавлення волі для одного підсудного та 3 роки і 1 місяць для другого.

Водночас обох позбавили права займати посади, що передбачають роботу з електронним реєстром дозволів для переміщених осіб в районі проведення ООС терміном на один рік. Згодом суд звільнив обвинувачених від призначених основних покарань з випробувальним терміном на один рік, передають "Новини Донбасу".

Нагадаємо, наприкінці червня голова кіберполіції України Сергій Демедюк заявив, що російські хакери заражають українські компанії шкідливими програмами, щоб створити так звані "backdoors" для масштабного удару.